8.000 RADNIKA DOBIJA OTKAZ: Panika u nemačkoj pošti
NEMAČKA pošta (Deutsche Post) je u četvrtak saopštila da planira ukidanje 8.000 radnih mesta do kraja godine, kao deo mera za smanjenje troškova.
Foto: Profimedia
Program koji će pogoditi oko četiri odsto domaće radne snage u sektoru dostave pisama i paketa, sprovešće se na „društveno odgovoran način“, saopštila je kompanija.
Ova mera je deo šireg plana smanjenja troškova i povećanja efikasnosti, navodi Nemačka novinska agencija (dpa).
Uticaj na globalno poslovanje DHL-a
Promene će uticati i na globalno poslovanje logističkog giganta DHL-a, koji u Nemačkoj posluje u okviru Deutsche Post pod brendom Post & Parcel.
DHL zapošljava oko 600.000 ljudi širom sveta, dok Deutsche Post u Nemačkoj ima oko 170.000 zaposlenih.
Kompanija se suočava sa padom operativne dobiti na nivou grupe i planira da uštedi više od milijardu evra godišnje.
Glavni razlozi pada profitabilnosti uključuju:
- dugoročni pad obima isporuke pisama i reklamnog materijala,
- porast konkurencije u sektoru dostave.
Najava nakon dogovora o povećanju plata
Najava otpuštanja dolazi samo dva dana nakon što je kompanija postigla dogovor sa zaposlenima o kolektivnom ugovoru, koji predviđa povećanje plata od dva odsto u aprilu i dodatnih tri odsto nakon 12 meseci.
Preporučujemo
INFLACIJA MIRUJE, CENE HRANE U OPADANjU: Narodna banka Srbije objavila nove brojke
12. 12. 2025. u 19:51
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)