"TREBA DA POŠTUJEMO NAŠE ŽRTVE"! DAČIĆ ZA PINK: NATO agresija bila je nelegalna, sprovodila se bez odluke Saveta bezbednosti UN
PREDSEDNIK Narodne skupštine Srbije Ivica Dačić. govoreći o NATO agresiji na našu zemlju koja je počela na današnji dan pre 22 godine. istakao je da bismo ostali dužni sami prema sebi i prema našim prošlim i prema budućim generacijama ukoliko bismo dozvolili da se zaboravi ovaj dan.
Foto: Printscreenn/Pink
- Vreme koje dolazi posle bombardovanja i agresije vam nosi i nameće potrebu, kao i posle svakog rata da se neke stvari opraštaju i sarađuje se čak i sa onima koji su vas bombardovali, ali to se ne sme zaboraviti i važno je da se to obeležava svake godine – ocenio je Dačić za Pink.
Kako kaže treba da poštujemo naše žrtve i naglašava da je NATO agresije bila nelegalna i da je organizovana bez odluke Saveta bezbednosti UN.
Haški sud nije ništa uradio tim povodom, praktično se oglasio nenadležnim, nisu ulazili uopšte u ta pitanja da li je neko kriv ili nije – rekao je Dačić, dodajući da se pokušavalo i sa privatnim tužbama organizacija i pojedinaca ali da ni to nije dovelo do uspešnih rezultata.
Govoreći o nastavaku dijaloga sa opozicijom, uz posredovanje predstavnika Evropskog parlamenta, Dačić ističe da za sada nema podatak kada će on početi.
Ističe da je početkom marta pozvao političke stranke iz opozicije, da nastave dijalog pod pokroviteljstvom Narodne skupštine izmešu 15. i 18. marta, ali da je od njih dobio negativan odgovor zato što je to bilo ''previše brzo''.
- Nisam oduševljen da vodim dijalog svaki dan sa različitim likovima sa političke scene koji ne mogu da se dogovore ni između sebe. Ima desetak platformi za pregovore, ima stranaka koje žele dijalog sa vlasti ali bez učešća stranaca - rekao je Dačić.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
NEPREGLEDNE KOLONE NA PRELAZU ŠID: Evo koliko teretnjaci čekaju na izlazu iz Srbije
14. 07. 2026. u 19:48
POLICAJKA NAPISALA "UNIFORMU PLAVU": Premijera na svečanosti MUP-a (VIDEO)
14. 07. 2026. u 18:06
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NOVI JEZIV SNIMAK DRAME U AVIONU: Supruga drži Srbina da ne ispadne iz aviona (VIDEO)
NA letu iz Soluna za Mihnen prošlog petka dogodio se incident kada je tokom leta pukao prozor aviona, a onda je došlo do dekompresije kabine.
14. 07. 2026. u 17:57
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve
NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.
13. 07. 2026. u 12:47
Komentari (1)