MINISTAR STEFANOVIĆ NAJAVIO: Pripadnicima VS novo povećanje plata, oslanjaćemo se na domaću vojnu industriju
MINISTAR odbrane Nebojša Stefanović rekao je danas da će pripadnici Vojske Srbije, pored pet odsto povećanja plate, dobiti i novih 10 odsto, i istakao da će Srbija gledati da se oslanja na domaću vojnu industriju.
Foto: Ministarstvo odbrane
- Srbija brine o svojim vojnicima, cenimo taj izuzetno težak posao - rekao je ministar Stefanović za Pink.
On je dodao da Srbija "mora da ima dobru vojsku."
- Neophodno je da imamo snažnu, dobro opremljeno vojsku, jer je naše opredeljenje da budemo vojno neutralni. Strategija je da se oslanjamo na svoju vojnu industriju, a ako nabavljamo opremu iz inostranstva, cilj nam je da nabavimo najnoviju, najbolju, kako bi to odvratilo bilo koga ko bi eventualno želeo da naudi Republici Srbiji - kazao je Stefanović.
Preporučujemo
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)