SVEČANA CEREMONIJA ZA MLADE TALENTE: Ministarka Begović stipendistima “Dositeje” dodelila plakete u Naučno-tehnološkom parku Niš
MINISTARKA nauke, tehnološkog razvoja i inovacija dr Jelena Begović prisustvovala je svečanoj ceremoniji dodele plaketa ovogodišnjim dobitnicima stipendije “Dositeja” Fonda za mlade talente i uručila im priznanja.
Foto: Ministarstvo nauke
- Ovo je potvrda da mislimo na naše mlade talente i da želimo da ih podržimo u njihovim ambicijama. Stipendija je potvrda da se hrabrost, ispravnost, znanje i nauka zaista isplate, i mi ćemo stajati uvek iza njih - kazala je ovom prilikom ministarka dr Begović i dodala da se danas otvara novi konkurs za dodelu ove prestižne stipendije.
Putem video poruke predsednik Vlade Republike Srbije Miloš Vučević dobitnicima stipendije čestitao je i istakao da se nada da će se, gde god otišli na dalje studije, naši mladi talenti vratiti u Srbiju.
- Budućnost Srbije je upravo na vama. Vi ste snaga koju Srbija čeka, vi ste ono što je Srbiji neophodno da bi i dalje mogla da bude sigurna kuća za život - poručio je Vučević.
Rukovodilac Fonda za mlade talente Nemanja Đikanović istakao je da je od 2008. godine tradicija da se najbolji studenti, njih dosad preko 40 hiljada nagradi ovom stipendijom.
- Kriterijumi su strogi, i naši stipendisti najčešće imaju prosek viši od 9 - rekao je on.
Gradonačelnik Grada Niša Dragoslav Pavlović istakao je da je Ministarstvo nauke, tehnološkog razvoja i inovacija na pravom putu da podržimo mlade ljude.
- Grad Niš je mesto perspektive, gde se otvaraju radna mesta ne samo u fabrikama i proizvodnim pogonima, već i u nauci, tehnologiji i istraživanju i razvoju - istakao je on govorivši o tome da je čak 212 studenata Univerziteta u Nišu ove godine među dobitnicima ove prestižne stipendije.
Po poslednjem konkursu Fonda za mlade talente za školsku 2023/24. godinu, stipendirano je 1615 studenata sa povećanim pojedinačnim iznosom stipendije sa 320,000.00 RSD na 360,000.00 RSD, koja je isplaćena u 10 mesečnih rata. Ukupni isplaćeni neto iznos bio je 581,400,000.00 RSD.
Stipendije je ove godine dobilo 600 studenata Univerziteta u Beogradu, 579 studenata Univerziteta u Novom Sadu, 119 studenata Univerziteta u Kragujevcu, 12 studenata Univerziteta u Novom Pazaru, 212 studenata Univerziteta u Nišu, 27 studenata Univerziteta odbrane, 10 studenata Kriminalističko-policijskog univeriteta, 17 studenata Univerziteta u Prištini i 39 studenata Univerziteta umetnosti u Beogradu.
Preporučujemo
NIKAD JAČI UDARAC ZA RUSE OD POČETKA RATA: Ukrajinske rakete letele više od 1.300 km, pogođena ključna fabrika (VIDEO)
UKRAJINA je u subotu uveče pogodila jedno od strateški najznačajnijih odbrambenih postrojenja Rusije, napavši Votkinski mašinski zavod u udaljenom regionu, skoro 1.300 kilometara od ukrajinske granice - što predstavlja najdublji udar ikada izveden ukrajinskim oružjem domaće proizvodnje.
25. 02. 2026. u 12:25
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (0)