EVO KADA NAS OČEKUJE OSVEŽENJE: Objavljena prognoza do kraja avgusta - "Toga nema ni na vidiku"
DO NEDELjE topli talas, a onda kratkotrajno, ali jače osveženje, najavljuje Marko Čubrilo, meteorolog amater, čije prognoze prati ceo region.
Foto: Profimedia/Ilustracija
Za celu Srbiju na snazi je crveni meteoalarm, a kako je Čubrilo istakao u prognozi za naredne dane, do drugog dana vikenda biće veoma toplo, zatim destabilizacija uz grmljavinske pljuskove i moguće nepogode. Od nedelje kratkotrajno, ali jače osveženje, a od 24. avgusta ponovo toplo. Osetnije pogoršanje uz zahlađenje i obilniju kišu moguće tek početkom septembra.
Prenosimo vam Čubrilovu prognozu do kraja avgusta.
- Narednih dana pretežno sunčano i veoma toplo. Od srede će se atmosfera malo destablizovati te će nad planinskim delovima regiona i na krajnjem severozapadu biti moguća pojava lokalnih grmljavinskih pljuskova ili izolovanih nepogoda, ali će se nad većim delom regiona zadraži suvo. Ostaće veoma toplo vreme uz maksimume od +32 do +40 stepeni Celzijusa, dok će noćni minimumi biti u intervalu od +16 do +26 stepeni Celzijusa. Vetar će osim u zoni pljuskova biti vrlo slab.
- U nedelju znatno nestabilnije uz češću pojavu grmljavinskih pljuskova i lokalnih vremenskih nepogoda. Vetar u okretanju na severozapadni i u zoni nestabilnosti nakratko može biti olujan. Dnevni maksimum u nedelju od +26 na severozapadu do oko +33 na jugu regiona. Početkom sledeće nedelje, posebno u ponedeljak i dalje nestabilno uz dalje osveženje, te bi se maksimumi mogli kretati od +18 do +27 stepeni Celzijusa, dok bi noći postale znatno svežije.
- Osveženje bi potrajalo do oko 24. 8, nakon čega bi ponovo otoplilo, te bi dnevni maksimumi prelazili +30 stepeni Celzijusa.
- Neko jače osveženje uz potencijalno obilniju kišu nije na vidiku bilo kog pouzdanijeg numeričkog modela, osim na mesečnom CFS-u koji je slabo pouzdan i on negde oko 3. 9. ima sinoptiku koji bi nam donela jače pogoršanje - navodi Čubrilo i podvlači da će narednih dana biti izuzetno toplo, a „popuštanje vrućine uz pljuskove i osveženje treba očekivati oko 19. avgusta“.
Preporučujemo
PAKAO U SRBIJI: Nećete verovati koliko je stepeni izmereno u 10 sati, ovde je najvrelije
13. 08. 2024. u 10:55
DANAS ĆE TEMPERATURA PREĆI 40 STEPENI: Poznato i kad će biti pljuskova
13. 08. 2024. u 01:00
EKSKLUZIVNO - URANIJUM I TEŠKI METALI OTKRIVENI U TKIVU GENERALA PAVKOVIĆA: Iz italijanske laboratorije stigli rezultati analiza (FOTO)
U TUMORSKOM tkivu generala Nebojše Pavkovića, koje je 15. septembra poslato na analize u specijalizovanu laboratoriju u Italiji, pronađeni su uranijum i teški metali u ekstremno visokim koncentracijama!
29. 11. 2025. u 08:00
OTAC PADAO U NESVEST, HITNA INTERVENISALA NEKOLIKO PUTA Mučne scene na sahrani Ane Radović - Iz porodične kuće je ispratili na večni počinak
DANAS je na Zlatiborskom groblju sahranjena Ana Radović iz Čajetine, koja je poginula u teškoj sabraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka.
28. 11. 2025. u 14:45
TRAMP UKRAO ŠOU NA ŽREBU ZA SP: Scena koja je obišla svet - Melanija nije krila oduševljenje (VIDEO)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp bio je u centru pažnje na izvlačenju grupa za Svetsko fudbalsko prvenstvo 2026. godine, gde je izveo svoj poznati YMCA ples i primio prvu FIFA-inu nagradu za mir.
06. 12. 2025. u 10:31
Komentari (0)