ĐACI JOŠ SUTRA U ŠKOLSKIM KLUPAMA: Počinje raspust, evo koliko dana učenici imaju za odmor
OSNOVCI i srednjoškolci u Srbiji još sutra su u školskim klupama, a već od ponedeljka, 29. aprila, počinje prolećni raspust koji se završava u ponedeljak, 6. maja 2024. godine.
Foto: Pritnskrin/BN
Na nastavu se ponovo vraćaju 7. maja.
Spojeno sa vikendima đaci će imati pauzu od 10 dana.
Učenici u Vojvodini već su bili na prolećnom raspustu od 28. marta do 3. aprila. Inače, u Srbiji važe dva školska kalendara. Za škole na teritoriji Vojvodine kalendar donosi Pokrajinski sekretarijat za obrazovanje, dok za ostatak Srbije kalendar donosi Ministarstvo prosvete.
Nastava za sve osmake na teritoriji cele Srbije završava se 31. maja, odnosno u petak 14. juna za učenike od prvog do sedmog razreda, preneo je Juronjuz.
Za učenike od prvog do sedmog razreda, letnji raspust počinje u ponedeljak, 17. juna 2024. godine, a završava se u petak, 30. avgusta 2024. godine.
Za učenike osmog razreda letnji raspust počinje po završetku završnog ispita, koji je zakazan za 17, 18. i 19. jun, a završava se u petak, 30. avgusta 2024. godine.
BONUS VIDEO
Preporučujemo
NASTAVAK PROJEKTA "VRAČAR BEZ NEPLIVAČA": Plivačka oprema za male Vračarce
11. 04. 2024. u 16:01
ZABRANA MOBILNIH URODILA PLODOM: Đaci produktivniji, roditelji zadovoljniji
09. 04. 2024. u 16:37
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)