PEŠAČILI DO OSTROGA ZA MALU ANASTASIJU (9): Humanitarna akcija komandira iz kazneno-popravnih zavoda
PRIPADNICI Službe za obezbeđenje Okružnog zatvora u Beogradu i Kazneno- popravnog zavoda u Pančevu, prešli su pešice za devet dana 440 kilometara od Beograda do Ostroga kako bi pomogli da se što više novca prikupi za lečenje male Anastasije Zafirović iz Beograda koja boluje od cerebralne paralize.
Uprava za izvršenje krivičnih sankcija
Osmogodišnja Anastasija je zbog komplikacija na rođenju ostala bez kiseonika u
se već godinama leči, za šta su joj potrebna sredstva za fizikalne tretmane,
rehabilitaciju i tretmane matičnim ćelijama.
- Naše kolege - Miloš, Boris, Aleksandar, Marko, Predrag i Milan krenuli su
počivšeg patrijarha Pavla, do manastira Ostroga, u kome se nalaze mošti
Svetog Vasilija Ostroškog - navodi se u saopštenju Uprave za izvršenje krivičnih sankcija.
SMS 963 NA 3030
Svi koji žele mogu da uplate novac za lečenje osmogodišnje devojčice na žiro
račun fondacije „Budi human“ na broj 160-6000000843926-68 ili slanjem broja
963 na broj 3030.
Oni su na ovom putu stekli podršku mnogih pojedinica, organizacija i medija
koji su ih, vidno iscrpljene, aplauzom dočekali ispred Ostroga.
Komandiri su dnevno pešice prelazili oko 50 kilometara, što je osim
fizičke iscrpljenosti donelo i očekivane povrede koje prate ovakav put, ali su
svi ponosni što su zajedno završili „hodošačće“ za Anastasiju.
Uprava za izvršenje krivičnih sankcija je zahvalna zaposlenima, kao i široj
humanitarnu akciju fondacije „Budi human“.
Foto:FB,Budi human
Sličnu humanu akciju zaposleni u više kazneno-popravnih ustanova imali su u
februaru prošle godine kad su organizovali ultramaratonsku trku od KPZ Pančevo do KPZ Požarevac (Zabela), kako bi podstakli što više ljudi da učestvuju u prikupljanju novčanih sredstava za petogodišnjeg dečaka kome su ustanovljeni razvojni poremećaji iz spektra autizma i epilepsija.
Preporučujemo
OČEKUJE NAS VELIKI OBRT: Ristić objavio detaljnu vremensku prognozu za narednih 15 dana
27. 02. 2026. u 07:11
ZAŠTO BLOKADERI HOĆE DA UBIJU VUČIĆA? Nešić i Vučićević o monstruoznim planovima (VIDEO)
BLOKADERI hoće da ubiju predsednika Aleksandra Vučića zato što im smeta Srbija kakva jeste i zato što su svesni da ni za 100 godina ne mogu da urade ono što Vučić uradi za dva dana, ističu glavna urednica portala "Novosti" Andrijana Nešić i predsednica Asocijacije novinara Srbije (ANS) Ivana Vučićević.
26. 02. 2026. u 11:01
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
JOŠ MU SE BORE ZA ŽIVOT: Simptomi bolesti zbog koje je hospitalizovan Dačić - početak je "veoma običan"
MINISTAR unutrašnjih poslova Ivica Dačić juče je u teškom zdravstvenom stanju hitno smešten u bolnicu i priključen na aparate.
26. 02. 2026. u 16:26
Komentari (0)