VREMENSKA PROGNOZA ZA UTORAK, 29. MART: Uživajte još danas u suncu, u četvrtak i petak nam stižu obilne padavine!
U SRBIJI vreme danas toplo i u većem delu pretežno sunčano, uz najvišu dnevnu temperaturu od 18 do 22 stepena.
Foto: D. Balšić
Najniža temperatura u većini mesta iznosiće od -1 do 5, u košavskom području do 10 stepeni. Jutro vedro i hladno, mestimično sa slabim prizemnim, a ponegde i mrazom na 2 metra. Tokom dana toplo i samo na jugu i jugoistoku umereno oblačno i uglavnom suvo. Vetar slab i umeren, u košavskom području i na planinama povremeno jak, južni i jugoistočni.
Vremenska prognoza za Beograd
I u Beogradu će sutra biti pretežno sunčano i toplo. Duvaće slab i umeren, južni i jugoistočni vetar.
Najniža temperatura oko 7, najviša dnevna oko 22 stepena.
Vremenska prognoza za sedam dana
U sredu postepeno naoblačenje, ponegde s kišom i lokalnim pljuskovima, više padavina se očekuje posle podne i uveče. Do kraja nedelje pretežno oblačno, mestimično sa kišom i pljuskovima, na visokim planinama i sa snegom, a temperatura će biti u postepenom padu.
U četvrtak, petak i subotu se lokalno očekuju i obilnije padavine. U nedelju i ponedeljak hladno, ponegde sa snegom i u nižim predelima.
Na planinama se očekuje povećanje visine snežnog pokrivača, a na jugu, jugozapadu i jugoistoku i u nižim predelma se očekuje manji snežni pokrivač, do 3 centimetra.
Zatim do 5. aprila suvo uz razvedravanje i manji porast temperature.
Preporučujemo
SPREMA SE VELIKI SUKOB? OGLASILO SE MINISTARSTVO: Na stolu plan evakuacije turista u slučaju rata
IZRAELSKO Ministarstvo turizma saopštilo je danas da je pripremilo plan za evakuaciju oko 42.000 turista koji se trenutno nalaze u Izraelu, ukoliko zemlja bude primorana da zatvori svoj vazdušni prostor zbog straha od novog sukoba sa Iranom.
26. 01. 2026. u 14:07
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
DEVALVIRALA JE JUTARNjI Kolega oštro o Jovani: "Imam problem što radi na nacionalnoj televiziji"
VODITELj Ognjen Nestorović bez ulepšavanja i zadrške progovorio je o svom odnosu sa Jovanom Jeremić, koleginicom koja danas radi u medijskoj kući u kojoj je on nekada gradio svoju novinarsku i voditeljsku karijeru.
25. 01. 2026. u 20:42
Komentari (0)