ZATAŠKANA VELIKA AFERA U CRNOJ GORI? Vučurović otkrio o čemu se radi, umešan i Milo Đukanović
POSLANIK Demokratskog fronta Jovan Vučurović, kazao je na parlamentarnom Odboru za antikorupciju da aferu „Možura“ treba pokrenuti sa mrtve tačke u kojoj se nalazi, ali i da je tužilaštvo prethodnih godina radilo da ta afera što manje bude dostupna u javnosti.
Foto Tanjug
- Očigledno je da slučaj ,,Možura" ima svoje igrače u Crnoj Gori. Neko smatra da je to u vrhu nekadašnjeg režima ili se radi o osobama koje su bliske tim ljudima, to je na tužilaštvu i drugim istražnim organima da utvrde, ali ono što je očigledno je da postoje jake indicije da se i glavni akteri nalaze u Crnoj Gori, a videćemo na kojim nivoima bivšeg režima - kazao je Vučurović, podsetivši da je ovaj slučaj na Malti dobio takav međunarodni publicitet da je zbog njega čak pala Vlada te zemlje!
- Zbog čega nije pala Vlada i u Crnoj Gori? Sada nema prepreka da tužilaštvo Crne Gore otvori ovaj slučaj i ja mogu da kažem ispred DF-a da ih mi ohrabrujemo da krenu na sve one koji su umešani u ovaj slučaj koji je imao nažalost i te kako tragične poseldnice. Ovog puta ukazujem na veoma važnu izjavu premijera Dritana Abazovića koji je svojevremeno poručio tužilaštvu da mora privesti Mila Đukanovića zbog ovog posla i pozvao ga da poniš ugovor za ,,Možuru". Do danas današnjeg predsednik Crne Gore nije procesuiran, a premijer Abazović se ne oglašava. Pozivam Specijalno državno tužilaštvo da na osnovu saznanja koja ima Dritan Abazović pozove ili procesuira predsednika Crne Gore i da povodom ovog slučaja ispita Abazovića i proveri njegove navode. Da uozbiljimo situaciju u kojoj se desilo da premijer za jedno teško krivično delo proziva predsednika države. Dakle, da Abazović aktivira ponovo ove tvrdnje i da proveri SDT, jer je zaista ozbiljna situaciju kada imamo takvu relaciju kada premijer proziva predsednika - rekao je Vučurović.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RAMPA OD TRAMPA ZA MAKRONA: Diplomatski skandal na pomolu, Vašington sprema neviđeni udarac Parizu
SJEDINjENE Američke Države razmatraju odlaganje, ili čak blokiranje, imenovanja sledećeg francuskog ambasadora u Vašingtonu, što je potez bez presedana koji preti da produbi jaz između dva dugogodišnja saveznika, navode četiri izvora upoznata sa situacijom.
29. 07. 2026. u 19:12
HITNO UPOZORENjE ZA VOZAČE U SRBIJI: Opozvana dva popularna Nissan modela zbog rizika od požara i povreda
NA sajtu sistema NEPRO objavljen je opoziv dva modela putničkih vozila marke Nissan zbog bezbednosnih rizika koji mogu dovesti do povreda korisnika, odnosno povećanog rizika od požara.
24. 07. 2026. u 16:00
RIBE SAME MASOVNO ISKAČU IZ DUNAVA: Ljudi ne veruju šta se desilo kod Smedereva (VIDEO)
NA DUNAVU, u neposrednoj blizini Smederevske tvrđave, zabeležen je prizor koji se ne viđa svakog dana.
28. 07. 2026. u 19:54 >> 20:05
Komentari (0)