ВУЧИЋ ДАНАС У ДИМИТРОВГРАДУ: Састанак са председником Бугарске Руменом Радевим
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић састаће се данас у Димитровграду са председником Бугарске Руменом Радевим.
Фото: Танјуг
Како је најављено из кабинета председника Србије, они ће најпре у 10 сати разговарати у четири ока у Спортско-рекреативном центру "Цариброд", а потом је, у 10.20, предвиђен пленарни састанак делегација две земље.
У 11 сати предвиђен је састанак с представницима бугарске националне мањине, а у 12 часова изјаве за медије председника Вучића и Радева.
Двојица председника ће у 12.40 у Гимназији Светих Кирила и Методија присуствовати церемонији откривања споменика словенским просветитељима, а предвиђено је и њихово обраћање.
У 13.15 председници Вучић и Радев обићи ће и реконструисану зграду Гимназије.
Препоручујемо
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Русија спрема напад на ТРИ европске земље - жели да тестира НАТО: Алармантне тврдње стручњака
ПРЕМА новој анализи, Русија се активно припрема за напад на балтичке државе, што би представљало велики војни изазов за Запад. Таквим потезом, Владимир Путин би тестирао спремност НАТО-а да брани три мале чланице - Естонију, Летонију и Литванију - у случају могућег почетка Трећег светског рата.
02. 05. 2026. у 21:42
Коментари (1)