СИНИША МАЛИ ОЦЕНИО: "За Ђиласа политика само начин да увећа своје богатство"

МИНИСТАР финансија у Влади Републике Србије и члан Председништва Српске напредне странке Синиша Мали данас је оценио да је најновији интервју Драгана Ђиласа одличан показатељ како тајкуни замишљају бављење политиком.

СИНИША МАЛИ ОЦЕНИО: За Ђиласа политика само начин да увећа своје богатство

Фото: Новости архива

- Одавно је свима јасно да је политика за њега само начин да увећа своје богатство и да би зауставио истраге које се воде. Зато се као кобац устремио да освоји власт, али је у међувремену заборавио да народ не заборавља његове прљаве послове. Зато лажима и бруталним увредама, посебно на рачун председника Александра Вучића, покушава да скрене пажњу са себе, односно бројних локација у свету, од Маурицијуса, Швајцарске, до Хонгконга, где је похранио украдене милионе евра - навео је Мали.

Мали је рекао да такав политичар и треба да буде забринут, јер је дошло време да се за малверзације одговара, како би правда била задовољена.

- Иако би то највероватније био Ђиласов манир, у Србији данас нико никоме не скида главе, већ се спроводи закон. То је значајна разлика између нас и њих. Док су он и његови запослени владали овом земљом и уживали у луксузу, грађани су се гушили у сиромаштву, губили су радна места, гашене су фабрике. То не може да се заборави, јер су до новца долазили искључиво пљачком. Ускоро ће државни органи објавити своја сазнања након опсежне истраге Ђиласове хоботнице - рекао је Мали.

Додао је да Ђиласов примитиван вокабулар, обично проткан понижавањем грађана, говори понајвише о њему.

- Наш народ каже – шта је баби мило, то јој се и снило. Тако се чини да се и Драгану Ђиласу причињава успех на предстојећим изборима, за које још увек није јасно да ли ће на њима и учествовати. Његова, али и политика његових запослених, попут Маринике Тепић , обојена је константним лажима, али и апсурдима, којима сами себе још дубље укопавају у политичку прошлост. Они су сами себи довољни, њима није потребан политички противник - закључио је Мали.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце

СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце

ПРЕДСЕДНИК Аргентине Хавијер Милеј изјавио је да је његова влада "сваким даном све ближе" повратку суверенитета над Фокландским острвима, продубљујући дипломатски спор изазван политички обојеним слављем репрезентације Аргентине након победе над Енглеском на Светском првенству раније ове седмице, пише бриселски портал Политико.

17. 07. 2026. у 14:37

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.

17. 07. 2026. у 12:51

Коментари (0)

КАКО ДА УШТЕЂЕВИНА ПОСТАНЕ ВАШ МЕСЕЧНИ ИЗВОР ПРИХОДА? АЛТА банка представља штедњу уз камату до 4,05 одсто НКС