ВУЧИЋ О ЂИЛАСОВИМ РАЧУНИМА: Имаш 70 милиона евра, наших пара, опљачканих из Србије
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је вечерас да Драган Ðилас ниједног тренутка у својим изјавама, када је откривено да има скоро 70 милиона евра на 53 рачуна у 17 земаља, није рекао да нема те паре нити његова компанија пажљиво бирајући свој речник.
Фото: Принтсцреен
Вучић је истакао да ће се тим рачунима позабавити надлежни органи и поручио да ће неко морати да одговара за пљачку тих народних пара.
Председник је гостујући у Ћирилици на Хепију рекао да се Ðилас бранио после открића Новости како нема приватни рачун и да та банка не постоји.
- Али, видите има субсидијарна банка, само се прави да то не зна. Нема приватни, него има компанијски рачун где су он и његов брат ''бенефишери'', овлашћено лице - навео је Вучић.
Председник истиче да је реч о око 70 милиона евра пара које је Ðилас опљачкао у Србји.
- Такође, рекао је да нема банке и да нису банке издале те рачуне. Мораће да их издају тек када надлежни органи буду радили, а не када то ради нека новина или истраживачки тим. Али, ниједног секунда није рекао - ја немам те паре и моја компанија нема те паре. Обратите пажњу на речник - навео је Вучић.
Председник понавља да је то посао за надлежне органе и да није баш битно шта каже Ðилас већ шта ће да кажу надлежни органи о томе.
Вучић је уз то додао да има важнијих вести од тога што каже Ðилас и навео:
- Добио сам, не рачунајући причу о међусобном признању са Косовом, једно заиста по свим осталим аспектима садржајно и добро писмо Ентонија Блинкена и хвала му на том. Ја сам њему честиао на постављају на важну функцију у САД, и верујем да се и он присетио наше сарадње и чак и својом руком је потписао нешто - тако да је то вазна вест - рекао је Вучић не откривајући о чему је реч.
Препоручујемо
ВУЧИЋ ОТКРИО: Речено ми је да нико не жели да гледа изузетно снажну Србију
29. 03. 2021. у 22:30
ПРЕДСЕДНИК О ИЗВЕШТАЈУ ЕП: Европа донела нефер ставове о стању нашег здравства
29. 03. 2021. у 22:26
ПАКАО У ДУБАИЈУ! Иранци погодили Бурџ ел Араб, симбол луксуза и један од најпознатијих хотела на свету (ВИДЕО)
ИРАНСКИ дрон погодио је и хотел са пет звездица Бурџ ел Араб у Дубаију.
28. 02. 2026. у 23:12
ЕКСПЛОЗИЈЕ У ДУБАИЈУ, ДОХИ, ТЕЛ АВИВУ: Иран потврдио смрт Хамнеија (ФОТО/ВИДЕО)
ИЗРАЕЛ и САД извеле су напад на Иран. У Техерану су одјекнуле детонације, а касније су чуле и у другим местима. Како је речено, циљ напада је елиминисање непосредних претњи које долазе од иранског режима. Операција би, према писању медија, могла да траје неколико дана. У целој земљи проглашено ванредно стање. САД су операцију назвале "Епски бес".
28. 02. 2026. у 10:41 >> 22:21
СМЕХ ДО СУЗА: Питали Хрвате да ли знају српске речи - "Никада нећу погодити!" (ВИДЕО)
"ЛЕБЛЕБИЈА би могла бити каросерија."
27. 02. 2026. у 21:41
Коментари (1)