ШТА ЈЕ ТАЧНО МЕРКЕЛОВА НАПИСАЛА КУРТИЈУ? Објављено цело писмо немачке канцеларке
НЕМАЧКА канцеларка Ангела Меркел честитала је самозваном премијеру тзв. Косова Аљбину Куртију на избору и поручила да су "нормализација односа са Србијом" и дијалог уз посредовање ЕУ питања која захтевају његову пажњу.
Фото: АП
Како се наводи у писму, успех у овим областима биће кључ за конкретизацију "европске перспективе" тзв. Косова.
Меркел је у писму додала и да ће Куртијева влада имати подршку Немачке за изазове који су пред лажном државом Косово.
- Можете да рачунате на подршку Немачке као партнера - наводи се у писму Меркелове.
Напоменула је да је Курти најавио и да ће се његова влада суочити са важним реформама у успостављању владавине закона, попут борбе против корупције и организованог криминала.
Када је реч о пандемији корона вируса, Меркел у писму наводи и да је то питање без преседана које захтева пуну посвећеност.
На крају писма, Меркел је Куртију пожелела успех у будућем раду.
(Косово онлајн)
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера
ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.
10. 07. 2026. у 12:18
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)
ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.
08. 07. 2026. у 17:19
Коментари (1)