ПЕТКОВИЋ РАЗГОВАРАО СА ГРАЂАНИМА СА КиМ: Главна тема запошљавање у КБЦ Приштина, сви проблеми ће бити решени
ПЕТАР Петковић, директор Канцеларије за КиМ примио је данас у Палати "Србија" 17 грађана са Kосова и Метохије незадовољних резултатима конкурса за пријем у KБЦ Приштина, са привременим седиштем у Грачаници.
Фото: Д. Зечевић
Како се наводи у саопштењу за јавност Канцеларије за КиМ они су у конструктивној и добронамерној атмосфери разговарали више од три сата о могућностима за ново запослење, али и свим другим проблемима са којима се свакодневно сусрећу на простору Kосова и Метохије.
- Директор Kанцеларије за Kосово и Метохију упознао их је са чињеницом да је у петак расписан нови конкурс за 26 радних места у KБЦ Грачаница и да ће на посао моћи да рачунају они који испуњавају прописане услове, али и према приоритетима у односу на своју породично-материјалну ситуацију на чему ће лично инсистирати. Он им је поручио да је држава Србија ту за њих и да се труди да решава проблеме, али да није у могућности да одједном реши све њихове захтеве, али да ће се о сваком оправданом ангажовати-наводи се у саопштењу Канцеларије за КиМ и додаје да је током састанка свако од учесника изнео Петковићу своје проблеме на Kосову и Метохији који се нису тицали само запослења на конкурсу, већ и помоћи при адаптацији кућа, добијању грађевинског материјала, помоћи при обрађивању земље, остваривању права на социјалну помоћ... Петковић им је поручио да ће Kанцеларија свуда где је то могуће наћи начин да им помогне.
Фото: Д. Зечевић
- Једна од молби односила се и на то да се побољшају услови школског превоза на територији централног Kосова и Метохије, предложено је да се побољша рад амбуланти у сеоским подручјима и ти проблеми ће бити решени у најкраћем могућем року. Током састанка, обезбеђено је и пет радних радних места за позицију геронто-домаћица-наведено је у саопштењу Канцеларије за КиМ. Иначе, састанку су присуствовали и помоћници директора Kанцеларије за KиМ Светлана Миладинов из сектора за социјална питања и људска права, Јелена Стојковић из сектора за планирање и реализацију инфраструктурних пројеката, Веселин Kочановић из сектора за подршку привреди, пољопривреди и руралном развоју и Душан Јововић, помоћник директора задужен за бригу о културном наслеђу и сарадњу са СПЦ. Ово је други састанак који је Петковић одржао са грађанима незадовољним резултатима конкурса за пријем у КБЦ Грачаница, а претходно је 17. марта у Грачаници разговарао са њих седамдесеторо.
Препоручујемо
КУРТИ О ПРЕГОВОРИМА СА БЕОГРАДОМ: Направили смо компромис Ахтисаријевим планом, нећемо опет
22. 03. 2021. у 20:24 >> 20:26
ИЗГЛАСАНА НОВА ВЛАДА У ПРИШТИНИ: Курти по други пут премијер тзв. Косова
22. 03. 2021. у 20:08
ПОТКОПАВА СВАКУ МОГУЋНОСТ ДИЈАЛОГА: Петар Петковић о Куртијевим изјавама
22. 03. 2021. у 20:56
НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања
МОЈ тата се љутио на мене, говорио је, ја сам одатле отишао, а ти се враћаш, али ја сам одлучила и на крају је живот тако све уредио да на месту у планинском селу Власе, где је његова мајка Љубица одгајала тројицу синова и једну кћер, то сада радим и ја - започиње своју по много чему необичну причу тридесетшетогодишња учитељица Александра Љубић, књижевница, сликарка, супруга, одборница у скупштини града и, како каже, најважније мама Дарка (14), Ђорђа (10), Вељка (8) и Маријане (7).
10. 01. 2026. у 15:08
ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда
ФРАНЦУСКА је запалила политичку фитиљ-бомбу у самим темељима НАТО-а, у тренутку када се глобалне тензије убрзано преливају са периферије на саму структуру западног безбедносног система.
10. 01. 2026. у 06:30
СКРИВЕНА ПРЕТЊА ИЗ ВОЈНЕ БАЗЕ: Тајни град величине 100 Москви на Гренланду - дубоко испод леденог покривача
НАУЧНИЦИ упозоравају на озбиљан еколошки ризик од напуштене америчке војне базе Камп Сенчури, познате као „град под ледом“, коју је случајно поново открио НАСА-ин радар 2024. године дубоко испод леденог покривача Гренланда.
10. 01. 2026. у 15:43
Коментари (0)