МАШНА СА ЗМИЈАЊА: Арно Гујон добио посебан дар из Републике Српске
ДИРЕКТОР Канцеларије за сарадњу са дијаспором и Србима у региону, Арно Гујон, добио је посебан дар од потпредседника Народне скупштине Републике Српске Милана Петковића - лептир-машну са змијањским везом.
Архива
Реч је о традиционалној техници веза жена са висоравни на Мањачи поред Бањалуке. Тамноплава боја веза означава бесконачност, а основни мотив су крстови повезани у геометријске облике који се понављају.
- Савршен спој традиције и модерности, уметности и отмености - написао је Гујон, похваливши се новим модним детаљом.
Препоручујемо
ПОВРАТАК ПАШИЋА: Никола Селаковић у кабинету има портрет свог имењака и претходника
12. 03. 2021. у 11:44
МИРИС ПРОЛЕЋА: Министарку Дарију у кабинету чекало пријатно изненађење
11. 03. 2021. у 14:29 >> 14:30
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (1)