СПИРИЋ: Изградња станова показатељ бриге наше државе о нама
БЛИЗУ 700 станова које смо до сада поделили у осам зграда саграђених у току протекле године средствима Владе Србије, односно Канцеларије за Косово и Метохије али и Скупштини града Београда, показатељ је бриге наше државе према нама односно говори о спремности наше државе да нам помогне у опстанку на овим просторима али и нашој одлучности да се боримо за опстанак и стварамо квалитетнији и бољи живот на овим просторима.
Фото: Д.З.
-Овим речима Александар Спирић председник Привременог органа општине Косовка Митровица у изјави Новостима коментарише збрињавање младих брачних парова и социјално угрожених породица у овом граду као један од приоритета који спроводи Привремени орган у срадњу са државом Србијом али пре свега, како истиче захваљујући поршци и залагању председника Александра Вучића.
-Близу 40 станова недавно је подељено младим брачним паровима са троје и више деце а наредни конкурс за 63 стана је у току и ускоро очекујемо поделу кључева - појашњава председник Спирић и додаје да је са доделом 20 стамбених јединица тзв Самачког блока у згради саграђеној средствима Скупштине града Београда заокружен процес за доделу око 700 станова од почетка протекле године до сада .
-Мислим да нема лепшег показатеља око бриге о некој породици од решавања њеног стамбеног питања.Али збрињавање односно решавање крова над главом за наше породице овде на Космету је посебно важно јер то свакако значи опстанак и останак на овим просторима и да потврдимо ону нашу изреку да “Одавде нема даље”-подвлачи председник Спирић наглашавајући да је у току 2020 године на северу Космета држава Србија саградила осам зграда у Косовској Митровици, пет у Лепосавићу, три у Зубином Потоку а две у Звечану.
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ДРАМА НА НЕБУ: Руски авиони избацили уређаје близу британског носача авиона, хитно дигнути Ф-35
ВЕЛИКА Британија пресрела је два руска авиона након што је преместила носач авиона ка Арктичком кругу ради подршке мисијама НАТО.
06. 07. 2026. у 09:38
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (0)