КУРТИ НЕ МОЖЕ НА ИЗБОРЕ: Неће моћи да се кандидује за посланика
ЛИДЕР Самоопредељења Аљбин Курти неће моћи да се кандидује за посланика на предстојећим изборима 14. фебруара на КиМ.
Фото АП
Такву одлуку донео је Изборни панел за жалбе у Приштини, одбијајући приговор Самоопредељења, на чијој листи је било још четири кандидата осуђених за кривична дела у претходне три године, а што је сметња да се нађу на изборној листи.
Остатак листе овог покрета је одобрен и кандидати су оверени.Курти има право да поднесе жалбу на одлуку Изборног панела Врховном суду у року од 24 часа.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
РУСИЈА СЕ ХИТНО ОГЛАСИЛА О СРБИЈИ: Песков коментарисао однос Москве и Београда
РУСИЈА и Србија имају партнерство које омогућава Москви и Београду да разговарају о најхитнијим питањима, али Србија бира свој пут развоја, изјавио је Дмитриј Песков, портпарол руског лидера.
05. 06. 2026. у 11:49
НЕМАЧКА ХИТНО ПОЗВАЛА РУСИЈУ: Путине, време је...
МИНИСТАР спољних послова Немачке, Јохан Вадефул, позвао је руског председника, Владимира Путина, да покрене преговоре о миру у Украјини уз учешће Европе, преносе немачки медији.
05. 06. 2026. у 09:53
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)