ВУЧИЋ РАЗГОВАРАО СА МИНИСТРОМ ГВЕРИНИЈЕМ: Италија и Србија треба да имају стабилне пријатељске односе (ФОТО)
ПРЕДСЕДНИК Републике и врховни командант Војске Србије Александар Вучић разговарао је данас са министром одбране Републике Италије Лоренцом Гверинијем, са којим се сагласио да две земље имају стабилне пријатељске билатералне односе и интензивну сарадњу у свим важним областима, у складу са успостављеним стратешким партнерством.
Фото: Министарство одбране
Они су изразили очекивање да ће околности ускоро дозволити одржавање нове заједничке седнице влада. Састанку је присуствовао потпредседник Владе и министар одбране др Небојша Стефановић.
Фото: Министарство одбране
Председник Вучић је захвалио италијанским војницима који, у оквиру КФОР, имају важну улогу у одржавању мира и стабилности, као и у заштити Срба и других неалбанских заједница на Косову и Метохији, истакавши да су својим понашањем и деловањем, посебно у заштити манастира Високи Дечани, задобили поверење српског становништва. Такође је поздравио професионалност италијанских генерала, који од 2013. године командују међународним безбедносним снагама.
Председник Вучић је изразио забринутост због постојећих напетости у региону и рекао да је најважније сачувати мир и стабилност. Министар Гверини је нагласио да Италија сматра да је Србија важна земља на Западном Балкану и поздравио лидерство председника Вучића и његову улогу у одржавању мира и стабилности у региону. С тим у вези је нагласио и значај дијалога Београда и Приштине и потврдио опредељеност Италије да, делујући непристрасно у оквиру КФОР, настави да доприноси безбедности.
Фото: Министарство одбране
Председник Вучић је оценио да је сарадња у области одбране садржајна и да Србија и Италија остварују велики број заједничких активности, издвојивши учешће српских војника у Мисији УН у Либану у оквиру италијанског контингента. Фото: Министарство одбране
Министар Гверини је рекао да Италија цени учешће припадника српске војске у мировним мисијама УН и ЕУ широм света. Такође је изразио подршку Италије процесу евроинтеграција Србије, надајући се да ће доћи до његовог интензивирања.
Председник Вучић је изразио захвалност за подршку Италије европском путу Србије, као и задовољство економском сарадњом двеју земаља, уз очекивање да би она могла да буде и увећана у наредним годинама.
Министар Гверини је пренео захвалност Владе Италије и премијера Контеа за медицинску помоћ коју је Србија упутила у првој фази борбе против КОВИД-19. Председник Вучић је упутио поздраве председнику Матарели и премијеру Контеу и рекао да веома ценимо то што је министар Гверини дошао у посету у време пандемије, када су такве посете веома ретке.
Препоручујемо
САСТАНАК У ПАЛАТИ СРБИЈА: Вучић сутра с министрима и директорима јавних предузећа
08. 12. 2020. у 14:49
ПАКАО У ДУБАИЈУ! Иранци погодили Бурџ ел Араб, симбол луксуза и један од најпознатијих хотела на свету (ВИДЕО)
ИРАНСКИ дрон погодио је и хотел са пет звездица Бурџ ел Араб у Дубаију.
28. 02. 2026. у 23:12
ЕКСПЛОЗИЈЕ У ДУБАИЈУ, ДОХИ, ТЕЛ АВИВУ: Иран потврдио смрт Хамнеија (ФОТО/ВИДЕО)
ИЗРАЕЛ и САД извеле су напад на Иран. У Техерану су одјекнуле детонације, а касније су чуле и у другим местима. Како је речено, циљ напада је елиминисање непосредних претњи које долазе од иранског режима. Операција би, према писању медија, могла да траје неколико дана. У целој земљи проглашено ванредно стање. САД су операцију назвале "Епски бес".
28. 02. 2026. у 10:41 >> 22:21
СМЕХ ДО СУЗА: Питали Хрвате да ли знају српске речи - "Никада нећу погодити!" (ВИДЕО)
"ЛЕБЛЕБИЈА би могла бити каросерија."
27. 02. 2026. у 21:41
Коментари (24)