ДАЧИЋ: Митрополита ћемо се сећати као великог духовника човека снажне вере
ПРЕДСЕДИК Народне скупштине Србије Ивица Дачић изјавио је данас да је с тугом примио вест да је преминуо архиепископ цетињски и мтрополит црногорско-приморски Амфилохије и изразио саучешће у име парламента и у своје лично име свештенству и свим верницима Српске православне цркве.
Фото: Д. Миловановић
"Митрополита ћемо се сећати као великог духовника, човека снажне вере и великог исповедника православља и светосавске традиције. Своју опредељеност за Царство Божије и Истину Христову сведочио је током целог живота служећи Богу и роду, посебно у тешким временима када је бескомпромисно бранио право људи да слободно исповедају веру у својим храмовима", навео је Дачић у саопштењу.
Препоручујемо
"МОРАМ ДА ИХ РАЗОЧАРАМ" Вучић открио шта показују најновија истраживања рејтинга СНС-а
01. 07. 2026. у 09:54
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је јуче, током приказа нових и модернизованих средстава и система Војске Србије на војном аеродрому у Батајници, да ће Србија набавити кинески противваздухопловни систем дугог домета HQ-9, који западни војни аналитичари оцењују као пандан руском С-300, док поједине анализе његове способности пореде и са системом С-400.
29. 06. 2026. у 15:26 >> 15:52
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
ЈЕЗИВ СНИМАК ИЗ ХРВАТСКЕ, ДЕВОЈКЕ ВИКАЛЕ: "Не у аутобус, не!"
ДРУШТВЕНИМ мрежама кружи снимак који приказује забрињавајућу вожњу возача камиона.
30. 06. 2026. у 11:05
Коментари (0)