ИЛИ ЋЕ НАС БРАНИТИ ИЛИ ЋЕМО СЕ САМИ БРАНИТИ: Након напада на српску децу становништво апелује на КФОР (ВИДЕО)
СРБИ из мултиетничког села Доња Брњица надомак Приштине поручили су, након синоћњег инцидента у том селу када је непозната особа пуцала из ватреног оружја у близини школе где су била српска деца, да су забринути и да траже заштиту од полиције и Кфора.
Фото: Принтсцреен
Златко Миладиновић рекао је да су забринути, пре свега за своју децу и имовину.
- Ово је ситуација где треба да се стане на крај овоме. Иза овога стоји неко, ово није први пут, пре три ноћи сличан случај, само што имамо срећу да се све завршило како треба - рекао је Миладиновић.
Он је апеловао на Кфор, полицију и представнике Срба да седну за сто и причају, истичући да овдашњи Срби одавде немају где.
- Тражимо од полиције да нам каже шта су урадили, од њих тражимо да нас заштите или ће нас бранити или ћемо се сами бранити, другог излаза немамо - поручио је Миладиновић.
Младен Ђошић из Доње Брњице рекао је да се инцидент догодио око 19.30 сати и да су видели децу како беже, након чега су се окупили око цркве и родитељи и деца, одакле су позвали полицију.
- У страху смо како ће бити даље. Оно што је најважније је безбедност деце - рекао је Ђошић.
Он је додао да су Срби уплашени и да је најгоре што може да им се деси - да морају да организују страже како би чували децу и имања због безбедности.
Непознати нападач пуцао је синоћ из ватреног оружја у близини шклоле у Доњој Брњици код Приштине, где су се у том тренутку налазила српска деца.
Нападач је испалио један метак, а није било повређених.
Како су рекли неки од Срба из села, до инцидента је дошло када су две особе пришле деци, а један од њих је извадио пиштољ.
Након тога деца су почела да беже, а нападач је потрчао за њима и испалио један хитац, навели су мештани.
Инцидент су забележиле сигурносне камере.
(Косово онлине)
НЕВЕРОВАТНО ОТКРИЋЕ У РУМУНИЈИ: Користила камен као држач за врата, испоставило се да вреди милион евра
КАЖУ да је нечије смеће нечије благо, али комад „камена“ који је деценијама држао врата отвореним представља благо по готово свачијим стандардима.
09. 12. 2025. у 16:57
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)