ВУЧИЋ ДАНАС СА ПРЕДСТАВНИЦИМА НАЦИОНАЛНОГ КОНВЕНТА О ЕУ: Теме састанка спољна политика Србије и перспективе дијалога БГ и ПР
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић присуствоваће данас састанку са представницима Националног конвента о Европској унији, потврђено је из његовог кабинета.
Новости
Теме састанка су "Спољна политика Србије" и "Перспективе дијалога Београда и Приштине".
Представницима медија омогућено је снимање уводних излагања Александра Вучића и координаторке Националног конвента о ЕУ Наташе Драгојловић, која ће почети у 10 часова у Палати Србија.
Национални конвент саопштио је јуче да је циљ састанка да се поново покрене дијалог о решавању питања Косова, као и теме спољне политике Србије.
У Конвенту наводе да је састанак део стратешког дијалога који има за циљ да омогући дебату представника цивилног друштва са највишим званичницима Србије о кључним аспектима приступања Србије Европској унији.
На састанку ће говорити еминентни стручњаци за спољну политику, међународне односе и европске интеграције, као и чланови Радне групе Националног конвента за Поглавље 35.
Препоручујемо
ПРВЕ РЕЧИ ПРЕДСЕДНИКА СРБИЈЕ након поласка на Високу тренерску школу
02. 10. 2020. у 16:37
САСТАНАК У ПАЛАТИ: Вучић сутра са представницима Националног конвента о ЕУ
02. 10. 2020. у 10:21
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце
ПРЕДСЕДНИК Аргентине Хавијер Милеј изјавио је да је његова влада "сваким даном све ближе" повратку суверенитета над Фокландским острвима, продубљујући дипломатски спор изазван политички обојеним слављем репрезентације Аргентине након победе над Енглеском на Светском првенству раније ове седмице, пише бриселски портал Политико.
17. 07. 2026. у 14:37
НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!
ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.
17. 07. 2026. у 12:51
Гром ударио директно у стадо оваца, убио 97 са црним носем - не памте смртоноснији удар у историји
ИЗГУБИЛИ године мукотрпног рада и традиције.
18. 07. 2026. у 18:35
Коментари (40)