ПРЕДСЕДНИК ВУЧИЋ ИЗ ВАШИНГТОНА: Ако буде сусрета са Трампом значи да нисмо незадовољни

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је вечерас у Вашингтону да ће, уколико се догоди да буде пријема и сусрета на највишем нивоу у Белој кући, то ће значити да српска делегација није незадовољна.

ПРЕДСЕДНИК ВУЧИЋ ИЗ ВАШИНГТОНА: Ако буде сусрета са Трампом значи да нисмо незадовољни

Фото: Пинк Принтскрин

- То је све што могу да кажем... Ако успемо да изгурамо још неколико ситница, бићу на крају и задовољан, има добрих ствари у томе - рекао је Вучић новинарима у Вашингтону, где у Белој кући трају разговори Београда и Приштине.

На констатацију да делује много оптимистичније него што је деловао министар Синиша Мали, када је раније рекао да се на српску делегацију врши огроман притисак и да траже међусобно признање, Вучић је рекао да је Мали давао изјаву новинарима после "првог папира" и да је у том тренутку рекао истину.

- Ја се дивим људима који су у стању да кажу да је неко измислио нешто. И нисам ја херој тамо био, ја сам радио свој посао, а мој посао је да чувам Устав и Србију и то је једино што сам радио. Не заслужујем херојску медаљу за то - рекао је Вучић.

Он је додао да верује да је српска делегација поносна на своју земљу и на то како су штитили интересе Србије, иако то није лако.

- А те који говоре како су то лажи и неистине, о њима не могу ни да говорим - рекао је Вучић.

- Да ли ће бити уговора и сусрета на још вишем нивоу нико не може да потврди, јер то зависи од тога да ли ћемо постићи договор - закључио је Вучић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.

08. 07. 2026. у 17:19

Коментари (0)

ЗЛАТНА БАЈКА О ХУМАНОСТИ: Фондације  Mozzart , НОРБС Плус и Небојша Миловановић заједно за Тиршову