ПУТЕМ ВИДЕО-ЛИНКА: Стефановић разговарао са министром безбедности Уједињеног краљевства Велике Британије и Северне Ирске Брокеншајром

ПОТПРЕСЕДНИК Владе Републике Србије и министар унутрашњих послова др Небојша Стефановић разговарао је данас, путем видео-линка, са министром безбедности Уједињеног краљевства Велике Британије и Северне Ирске Џејмсом Брокеншајром о наставку сарадње полиција двеју земаља.

ПУТЕМ ВИДЕО-ЛИНКА: Стефановић разговарао са министром безбедности Уједињеног краљевства Велике Британије и Северне Ирске Брокеншајром

Фото: МУП

Стефановић је истакао добру досадашњу сарадњу, посебно у области борбе против организованог криминала и трговине наркотицима, као и неопходност да у тој борби размена информација између полиција буде брза и правовремена.

Брокеншајр је оценио да је сарадња двеју полиција одлична и истакао да је реч о партнерском односу, наводећи и да је стога потребно да заједно идентификујемо и будуће ризике и претње у борби против криминала.   

   
Двојица министара разговарала су и о даљем унапређењу сарадње у борби против сајбер криминала, као и о могућностима обука у области борбе против тероризма.

Фото: МУП


     
Стефановић је, истичући да је заштита деце у онлајн простору један од приоритета МУП-а, упознао британског колегу са предметом Основи безбедности деце у оквиру ког полицајци у основним школама у Србији подучавају ученике како да се заштите од опасности које их вребају на интернету.

Брокеншајр је истакао да један од већих изазова са којим се тамошња полиција суочава представља врбовање младих од стране терористичких и екстремистичких група у онлајн простору.

Двојица министара такође су разговарала о међусобним посетама Лондону и Београду.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НЕ ЖЕЛИМ ПРЕГОВОРЕ Трамп брутално запретио: Напади на Иран биће настављени док не пристану

"НЕ ЖЕЛИМ ПРЕГОВОРЕ" Трамп брутално запретио: Напади на Иран биће настављени док не пристану

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп изјавио је данас да ће амерички ваздушни удари на Иран бити настављени и наредних дана, уз упозорење да ће бити све интензивнији уколико Техеран не пристане на споразум, додајући да тренутно не жели преговоре са Ираном.

15. 07. 2026. у 20:30

Коментари (0)

СВЕТСКИ ДАН ВЕШТИНА МЛАДИХ:  Указивање на значај оспособљавања младих за запошљавање, достојанствен рад и предузетништво