ИЗДАЈА УЖИВО: Ђокића продао лични адвокат

Лични адвокат Владана Ђокића признао је у студију тајкунске телевизије НоваС да Ђокић и његови блокадери нису заштићени као бели медведи у просторијама Универзитета у Београда. Пленумаши на челу са ректором на сва звона трубе како полиција не сме да улази на факултете јер имају - аутономију.

ИЗДАЈА УЖИВО: Ђокића продао лични адвокат

Фото: Принтскрин

Е сад им је баш забио нож у леђа адвокат Југослав Тинтор, бранилац ректора, који је присуствовао претресу зграде Ректората у коју су 31. марта ушли оперативци Управе криминалистичке полиције МУП-а Србије. 

- Нико не бежи од тога да може да се спроведе, ако постоји разлог, и претрес Ректората. Не постоји екстериторијалност - рекао је Тинтор у "Утиску недеље".

Екстериторијалност је, иначе, правни статус према којем су одређене особе, просторије или објекти изузети од локалне јурисдикције и закона државе.Она омогућава и неповредивост територије.

Тако да је још једном потврђено, јер не може другачије него како закон каже, да се "аутономија" на коју се позива политичар Ђокић и његови пленуми никако не одности на ову врсту аутономије. 

Полиција је у зграду Ректората у центру Београда ушла због истраге о смрти студенткиње на Филозофском факултету, која је настрадала пет дана раније. У академском простору пронађени су предмети којима никако није место у академском здању - шприцеви, брауниле, топовски удари, петарде, спрејеви, игле, инфузије, мегафони, радио станице, воки токи, војне гас маске, фарбе, завоји, више транспарената са политичким садржајима и папирни тањири.

Видео погледаајте КЛИКОМ ОВДЕ!

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СРБИЈА ЈЕ ПОЧАСНИ ГОСТ У ПАРИЗУ Милановић побеснео: Они нису ни у ЕУ, ни у НАТО, ни у Коалицији вољних

"СРБИЈА ЈЕ ПОЧАСНИ ГОСТ У ПАРИЗУ" Милановић побеснео: Они нису ни у ЕУ, ни у НАТО, ни у Коалицији вољних

ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић изјавио је данас да Србија има улогу почасног госта на војном дефилеу у Паризу поводом Дана Бастиље, а да је Хрватска почашћена што су је тамо позвали.

03. 07. 2026. у 15:08

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.

01. 07. 2026. у 15:45

Коментари (0)

КАКО ЋЕ СЕ СРБИЈА ПОСТАВИТИ? Шешељ открио шта ће се догодити на простору бивше Југославије