ВУЧИЋ О ЦЕНИ ГОРИВА У СРБИЈИ: Да нема државе цена дизела би ишла у небеса

ПРЕДСЕДНИК Србије, Александар Вучић, гостује на ТВ Прва где говори о најактуелнијим дешавањима у земљи и свету.

ВУЧИЋ О ЦЕНИ ГОРИВА У СРБИЈИ: Да нема државе цена дизела би ишла у небеса

Foto: Printskrin/ТВ Прва

Каже да има свађе око цене бензина која ће бити сутра.

- Свађали смо се да ли да интервенишемо брже и јаче резервама или финансијама. Верујем да ће сутра или бити без промена, или ће бензин и дизел ићи плус један или минус један. Бензин не може бити скупљи од 188 - каже Вучић.

Каже да би била 265 динара цена дизела сутра, да нема мера државе.

Важно је да у априлу рафинерија преради више. Да успемо да довучемо ту нафту до Србије, нешто мање је танкера него што је било пре на располагању, да они дођу до Хрватске да би могли нафтоводом да нам то проведу у Србију. Првих 40.000 тона смо потрошили, већ 20.000 тона смо вратили у наше резерве.

Наводи да су му се смејали због конзерви, кантица, грашка, пасуља, резерви.

Да вам откријем тајну, и они који су против нас и они верују да ће све бити у реду.

Потрошили смо око 40 посто више горива у претходне 3 недеље него што је уобичајено.

Људи су сипали себи, немојте да претерујемо. Али зашто су то радили, не знам. Када сам говорио да имамо вакцина, респиратора, да нема проблема, имаћемо свега. Људи у првом тренутку не верују, али сада су научили. Да не верују било би за 300 посто увећана потрошња - каже Вучић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)

НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)

Смрт Марије (21) након банџи скока у Бразилу добила је нови обрт пошто сведок тврди да је запослени уклонио њену ГоПро камеру са места несреће.

16. 06. 2026. у 12:22

Коментари (17)

Од агенције до мултимедијалне платформе: ТАНЈУГ телевизија обележила пет година рада