ВЛАДА СРБИЈЕ ФОРМИРА КООРДИНАЦИОНО ТЕЛО ЗА МИГРАЦИЈЕ: Мацут о решавању стамбеног питања избеглица

В.Н.

26. 01. 2026. у 17:14

ПРЕДСЕДНИК Владе Републике Србије проф. др Ђуро Мацут састао се данас са комесарком за избеглице и миграције Републике Србије Наташом Станисављевић, са којом је разговарао о даљем решавању стамбеног питања избеглица и интерно расељених лица у Србији, као и о унапређењу мера за управљање негативним миграторним токовима.

ВЛАДА СРБИЈЕ ФОРМИРА КООРДИНАЦИОНО ТЕЛО ЗА МИГРАЦИЈЕ: Мацут о решавању стамбеног питања избеглица

Фото: Новости

Премијер проф. др Мацут је поздравио иницијативу комесарке Станисављевић да се формира координационо тело Владе Србије за управљање миграцијама, у циљу потпуног сагледавања свих унутрашњих миграторних кретања и спровођења конкретних мера како би се њима управљало на ефикасан начин.

Саговорници су истакли важност координисаног деловања свих надлежних институција у циљу ефикасног одговора на савремене миграционе изазове.

Посебна пажња, како је указао премијер Мацут, треба да буде усмерена ка даљем стамбеном збрињавању избегличких и интерно расељених породица, што је основа подршке државе у погледу унапређења квалитета њиховог живота.

Према речима Станисављевићеве, у последње три године стамбено је збринуто 1.800 избегличких породица, а преостало је решити стамбено питање за њих 7.138, као и за 15.200 интерно расељених лица.

Комесарка Станисављевић је навела и да је број миграната у Србији на историјском минимуму.

БОНУС ВИДЕО - Блокадерима је заједничко да рачунају на странце, руше државу и мрзе обичан народ

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.

28. 04. 2026. у 20:51

Коментари (0)

Донео јој је огромну славу: Који надимак је Зорице Брунцлик имала на почетку каријере?