"УВЕК ЋЕ ИМАТИ ПОДРШКУ СРБИЈЕ" Вучић: Потпуно легитимна борба српског народа за српски језик у Црној Гори

ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић, коментаришући најновија дешавања у Црној Гори, истиче да је потпуно легитимна борба српског народа за српски језик.

УВЕК ЋЕ ИМАТИ ПОДРШКУ СРБИЈЕ Вучић: Потпуно легитимна борба српског народа за српски језик у Црној Гори

Фото: ДНП/Принтксрин

- То су политичке игре и трикови, у које не бих да улазим и нећу да се мешам, али је јасно да је потпуно легитимна борба српског народа за српски језик. Ту имате две школе - једну која то сматра стварним и суштинским циљем, а једну која каже - ок, ми ћемо за то формално да се залажемо, али ћемо увек да будемо у влади, макар ништа не урадили. Како год, то је њихова ствар и они нека о томе одлучују. Српски народ који жели заштиту свог језика и који жели да српски језик буде службени језик, који је доминанти језик у Црној Гори, увек ће имати подршку Србије за то, али да улазимо у те друге ствари, заиста нећемо. Милан Кнежевић је мој друг и пријатељ, нешто слабије познајем, али могу да кажем такође и за господина Дајковићао. Очигледно је да се властима у Подгорици није допало понашање господина Дајковића, зато га и склањају. Видео сам саопштење ДНП-а Милана Кнежевића. Видећемо какав ће одговор да буде власти у Црној Гори. Претпостављам исти као и претходне власти Мила Ђукановића. Само што ће да се играју - ми смо за, ми смо против, али већину немамо. Да не гурам даље. Понекад је боље бити господар неизговорене речи, него слуга изговорене - рекао је Вучић у обраћању из Абу Дабија.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце

СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце

ПРЕДСЕДНИК Аргентине Хавијер Милеј изјавио је да је његова влада "сваким даном све ближе" повратку суверенитета над Фокландским острвима, продубљујући дипломатски спор изазван политички обојеним слављем репрезентације Аргентине након победе над Енглеском на Светском првенству раније ове седмице, пише бриселски портал Политико.

17. 07. 2026. у 14:37

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.

17. 07. 2026. у 12:51

Коментари (0)

ОТП Јуниор картица мења наратив породичног разговора о новцу