БРНАБИЋ О БЛОКАДЕРИМА: Бесмислено, безидејно и бизарно (ВИДЕО)

В. Н.

16. 11. 2025. у 21:45

ГОВОРЕЋИ о судбини Генералштаба, председница Скупштине Ана Брнабић казала је да о Генералштабу сада причају људи који су продали све што су могли.

БРНАБИЋ О БЛОКАДЕРИМА: Бесмислено, безидејно и бизарно (ВИДЕО)

Фото принтскрин ТВ Пинк

Брнабић се осврнула на лицемерје који показују блокадери по питању Генералштаба.

- Блокадери немају проблем да изнесу став о генералштабу, али имају проблем да га изнесу о Косову, барем јавно. Нас који се противимо блокадама називају "недавачима Косова". Они су спремни да се заложе за то да је Србија извршила геноцид у Сребреници, али се зато окупљају испред Генералштаба - рекла је Брнабић.

Брнабић додаје да је бесмислено да о Генералштабу сада причају људи који су продали све што су могли.

- Занимљиво је да нас неко назива поданичком влашћу,а подржавају људе који су поклонили НИС. њих баш брига и за принципе и за истину. Да је неко желео да уради нешто са Генералштабом урадили би до сада. имали су 12 година. Нису направили ни музеј ни ништа. имамо зграду која је срушена пре скоро три деценије, а они причају да хоћемо да срушимо генералштаб, па он је срушен одавно - рекла је Брнабић.

- Продали су Маршалат и натерали Воjску Србије да очисти све то да американци не би имали још додатни трошак. Продали су то за вијек векова и сада то нико не може да откупи. НИС су такође продали јефтинo. Што би Американци и Руси чували наше националне интересе, ако их они сами нису сачували. Ми Генералштаб нисмо продали, још ћемо имати и приход од тога, а Вучић је тражио да Американци изграде музеј као посебан простор који ће одати почаст жртвама - додаје Брнабић.

Брнабић је прокоментарисала састанак председника Вучића и председника Макрона на који су блокадери такође имали бесмислена премедбе.

- Те све приче су достигле ниво бизарности и не осећам се позваном да коментаришем све то. Блокадери се врте у круг. Када би одговарали на све оно што они постављају као тезу, правдали би се за оно што имамо подршку странаца. онда сутрадан кажу да Србија нема никакву подршку странаца иако су јуче рекли да сами купујемо ту подршку. Ова радна вечера Вучића и макрона је невероватна част за Србију. Никада нисмо имали председника којег дочекује цар Јапана, да буде један од првих десет државника који се чуо са Трампом након што је изабран за председника по други пут. Наша земља јесте мала али има такав утицај у свету захваљујући управо председнику Вучићу - рекла је Брнабић и додала:

- Зашто није био проблем када су поклонили Маршалат који је стратешки важна локација. тада нико слово није рекао, јер су сви медији били под контролом Ђиласа и екипе, а данас нама причају о слободи медија. Ти блокадерски медији нису ниједном одговарали за ширење панике, нити их је било ко од надлежних органа позвао на ту тему. Како је то могуће? Њих нико ништа не сме ни да пита. Данас гледам на њиховом сајту да су рекли да су били физички угрожени на сваком протесту, а то је апсолутна лаж. Ви тамо немате људе са различитим мишљењима - рекла је Брнабић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)

АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)

ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".

11. 03. 2026. у 16:26

ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег

ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег

СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.

11. 03. 2026. у 17:06

У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА Милановић љут на Израелца: Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!

"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"

ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.

11. 03. 2026. у 13:59

Коментари (0)

Циклус и губитак гвожђа: Скривени разлог за умор код многих жена