ОШТАР ПРОТЕСТ ВОЈСКЕ СРБИЈЕ: Хитан разговор генерала Мојсиловића са командантом Кфора због наоружавања тзв. КБС
ПОВОДОМ наставка наоружавања такозваних Косовских безбедносних снага, овога пута турским дроновима „Скајдегер“, начелник Генералштаба Војске Србије генерал Милан Мојсиловић је обавио хитан телефонски разговор са командантом Кфора генерал-мајором Озканом Улуташом.
Фото Војска Србије
У разговору са командантом Кфора, генералом Оружаних снага Републике Турске који је пре неколико дана започео свој други мандат на дужности првог човека Међународних безбедносних снага на Косову и Метохији, генерал Мојсиловић је изразио оштар протест због наставка наоружавања тзв. КБС и бруталног кршења Резолуције 1244 Савета безбедности Уједињених нација и Војнотехничког споразума, саопштило је Министарство одбране.
Начелник Генералштаба је указао да такви потези представљају веома лош сигнал и угрожавају не само стање безбедности на Косову и Метохији, већ и у целом региону Западног Балкана.
Мојсиловић је поновио да Република Србија, у складу са међународним правом, Резолуцијом УН и свим другим потписаним споразумима, Кфор види као једину легитимну оружану формацију на простору Косова и Метохије и још једном затражио да међународне снаге доследно и непристрасно спроводе свој мандат и омогуће безбедно окружење, као и слободу кретања за све, а пре свега за српску заједницу у нашој јужној покрајини.
У Приштини је раније данас објављено да су стигли дронови „Скајдегер“ поручени од Турске, а према наводима премијера привремених приштинских институција Аљбина Куртија стигло је "хиљаде дронова".
Приштина је раније набавила и урске дронове ТБ2 "Бајрактар" и америчке дронове "Пума".
Према Резолуцији 1244 Савета безбедности УН, Кфор је једина оружана сила на КиМ, а тај документ је предвиђао и демилитаризацију тзв. ОВК и других наоружаних група Албанаца.
(sputnikportal.rs)
БОНУС ВИДЕО - ШАМПИОНИ У ФОКУСУ: Страхиња Тривковић дипломата знања и спорта
Препоручујемо
ПРИШТИНА СЕ СПРЕМА ЗА РАТ: Турска их наоружава до зуба - Курти се хвали
08. 10. 2025. у 17:54
СКАНДАЛ: Турска директно крши резолуцију 1244 - послали Приштини 1000 турских дронова
08. 10. 2025. у 17:09
ТРАМП ХИТНО ПОЗВАО ПУТИНА: Разговор трајао сат времена
РУСКИ председник Владимир Путин разговарао је телефоном са америчким колегом Доналдом Трампом.
09. 03. 2026. у 20:34
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)