Србину ухапшеном на прелазу Бела Земља одређен једномесечни притвор
ПРЕД тзв. Основним судом у Приштини данас је Драгутину Насковићу из Кметовца, који је у понедељак поподне под сумњом да је починио наводни ратни злочен ухапшен на административном прелазу Бела Земља на путу Бујановац – Прешево, на захтев тзв. Специјалног тужилаштва Косова одређен је једномесечни притвор.
фото Д.З.
Како је после рочишта о одређивању притвора саопштио његов бранилац, адвокат Милош Николић, Насковић се не терети као директни извршилац, већ на основу командне одговорности, јер је до ратних догађаја био шеф полицијске станице у селу Жегра.
- На рочишту за одређивање притвора указали смо суду да нема потребе за притвором из разлога што он 26 година након ратних дешавања живи у Кметовцу, никада није напуштао место свог боравка - рекао је адвокат Николић, додајући да је одбрана предложила кућни притвор уз јемство од 40.000 евра које би гарантовала породица, али суд тај предлог није прихватио.
Иначе, адвокат Николић је предочио да је Наковић човек од 73 године и лошег здравственог стања, да је преживео мождани удар, оперисан је од карцинома простате и да има уграђен вештачки кук.
Адвокат Николић најавио је жалбу на поменуту судску одлуку.
Препоручујемо
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)