ПРЕДСТАВНИЦИ СРПСКЕ ЛИСТЕ ОПОМИЊУ: На нелегалне и нелегитимне одлуке општине северна Митровица

Драгана ЗЕЧЕВИЋ

10. 09. 2025. у 13:37

ОПОМИЊУЋИ да нелегални и нелегитимни одборници општине Северна Митровица настављају са доношењем противзаконитих одлука, Милан Радојевић кандидат Српске листе за градоначелника ове већински српске општине истиче да је на прејучерашњој седници СО донета незаконита одлука о промени намене из пољопривредног у грађевинског земљиште у мултиетничком насељу Бошњачка махала.У обраћању медијима, Радојевић је навео да о тој одлуци нико ништа није знао нити је одржана икаква јавна расправа, као ни јавна аукција што су, каже, одборници по закону у обавези да ураде.

ПРЕДСТАВНИЦИ СРПСКЕ ЛИСТЕ ОПОМИЊУ: На нелегалне и нелегитимне одлуке општине северна Митровица

фото српска лиса

- Према члану 10, који говори о ограничењима Општине, Скупштина Општине и општинска извршна власт не могу донети никакве одлуке у вези са коришћењем и разменом општинске непокретне имовине од дана када се прогласе локални избори. Значи, ова одлука је потпуно противзаконита и нелегална - појаснио је Радојевић ограничења локалне самоуправе и позвао тзв Министарство локалне самоуправе да делује по закону и поништи „нелегалну и незакониту одлуку“ СО Северна Митровица.

Он је казао да ће по одласку садашње и доласку нове општинске власти, после локалних избора 12 октобра, све нелегалне и нелегитмне одлуке бити поништене а да ће они који су донели такве одлуке одговарати пред судовима. Иначе, Скупштина општине Северна Митровица  у којој се тренутно налазе нелегитимни албански и одборници бошњачке националности донела је на прекјучерашњој ванредној седници одлуке о пренаменовању седам парцела са пољопривредног на грађевинско земљиште, на којем се према наводима одборника, планира изградња стамбених зграда као и дечијег вртића, што политички представници Срба са овог подручја сматрају наставком албанизације већински српске општине северна Митровица.

ПРОТИВ ИНТЕРЕСА СРПСКОГ НАРОДА

И члан Председништва Српске листе Немања Бишевац истиче да је одлука одборника СО Северна Митровица да се пољопривредно земљиште у Микронасељу, такође мултиетничком насељу у северној Митровици пренамени у грађевинско како би се на њему изградила школа за ученике албанске националности-против интереса већинског српског становништва.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!

"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!

СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!

10. 03. 2026. у 18:10

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.

07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05

Коментари (0)

ШТА ЋЕ РЕЋИ ЈЕЛЕНА?! Ево шта је Арина Сабелнка радила Новаку Ђоковићу у Индијан Велсу (ВИДЕО)