"ВАН СЕБЕ САМ" Потресне речи студента Балаћа након што су му блокадери напали породицу: Смета им што смо из Републике Српске

В.Н.

26. 08. 2025. у 11:25

БЛОКАДЕРИ фашисти напали су студента Владимира Балаћа и његову породицу.

ВАН СЕБЕ САМ Потресне речи студента Балаћа након што су му блокадери напали породицу: Смета им што смо из Републике Српске

Foto: Printskrin

- Ван себе сам. Ван себе су и моји родитељи. Отац је отишао по лебац и видео шта пише на фасади. Већ су нам једном шарали кућу. Ово није први напад на мене. Ударали су ме у студењаку, свакодневно нам прете. Некоме изгледа смета што је моја породица из Републике Српске, из једног села поред Босанског Грахова. Шарају наше куће, малтретирају наше пориодице, не дозвољавају нам да живимо нормално, блокирају улице, малтретирају нас  - рекао је Балаћ за ТВ Информер.

Балаћ додаје да је ово недопустиво.

- Док поштен свет спава и  спрема се да иде на посао, неко иде да пише претње на нечију кућу. Поручујем им да у нашој земљи не треба да има подела, да треба да буде мир, да неко своје незадовољство исказује насиљем - истакао је Балаћ.

Подсетимо, председница Скупштине Србије Ана Брнабић поставила је на друштвеној мрежи Икс фотографије куће студента Владимира Балаћа коју су демолирали блокадери, те открила који су разлози за овај вандалски чин.

- Фашизам на делу. Ово су натписи који су данас осванули на кући баке Владимира Балаћа. Владимир Балаћ је један од најбољих студената Факултета техничких наука (ФТН) у Новом Саду. Његова породица је континуирано мета напада блокадера само из два разлога: први – зато што Владимир жели да студира и не плаши се да то именом и презименом каже, и други – зато што је његова породица из Босанског Грахова. Њима су куће у Грахову спаљене 1995. године, а доживели су да их данас неки блокадери терају из Новог Сада, из Србије. И то вам је лепша, боља и правденија Србија? Подршка Влади Балаћу и његовој породици. Вечна срамота за збораше који први пут, после 80 година, у Србији обележавају куће по угледу на оно што су љотићевски зборови радили у време нацистичке окупације. Србија је слободарска земља. Увек била, увек ће и остати - написала је Брнабић на Твитеру. 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МАДУРО СЕ НА ЕНГЛЕСКОМ ОБРАТИО АМЕРИЧКИМ АГЕНТИМА: Погледајте шта им је рекао (ВИДЕО)

МАДУРО СЕ НА ЕНГЛЕСКОМ ОБРАТИО АМЕРИЧКИМ АГЕНТИМА: Погледајте шта им је рекао (ВИДЕО)

ПРЕДСЕДНИК Венецуеле Николас Мадуро је хеликоптером стигао на Менхетн, након чега је конвојем пребачен у Притворски центар (МДЦ) у Бруклину, озлоглашени затвор описан као „одвратан“ са „застрашујућим“ условима. Тамо су остали певач Р. Кели, Гислејн Максвел и Сем Банкман-Фрид.

04. 01. 2026. у 08:58

У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије

У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије

У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.

03. 01. 2026. у 18:47

Коментари (0)

САЛЕТОВИ ПОСЛЕДЊИ ДАНИ: Спавала сам поред њега, а онда сам морала да му кажем да је крај