ОГЛАСИЛА СЕ БРИТАНСКА АМБАСАДА: Вучић и Пирс разговарали о ситуацији на КиМ и у БиХ
КАКО се наводи на друштвеној мрежи Икс амбасаде Велике Британије у Србији, разговор је обављен у среду, 6. августа.
Foto: Tanjug
Амбасада Велике Британије у Србији саопштила је данас да је специјална изасланица те земље за Западни Балкан, разговарала са председником Србије Александром Вучићем о дијалогу Београда и Приштине и том приликом она је изразила забринутост због најновијих тензија између Београда и Приштине и потребу да се преостала питања реше путем дијалога уз посредство Европске уније.
"Лејди Карен Пирс, специјална изасланица за Западни Балкан, разговарала је јуче са председником Вучићем о својој забринутости због најновијих тензија између Србије и Косова и потреби решавања преосталих питања путем дијалога уз посредство ЕУ", наводи се у објави.
Вучић и Пирс су, истиче се разговарали и о дешавањима у Босни и Херцеговини.
Пирс је том приликом рекла и да се радује што ц́е дочекати представнике Србије на састанцима самита Берлинског процеса у Великој Британији који ће се одржати у октобру.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО-
Препоручујемо
СВЕ ГОРИ НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Сирене завијају широм Израела, почео нови напад; Иран силовито удара по америчким базама (ФОТО/ВИДЕО)
ДРУГИ дан рата на Блиском истоку, пратите са нама дешавања уживо.
01. 03. 2026. у 07:31 >> 22:56
ОТКРИВЕНО КАКО ЈЕ УБИЈЕН ХАМНЕИ: Једна грешка га коштала живота, Трамп имао неочекиваног савезника
СКРИВЕН дубоко у свом бункеру, Али Хаменеи није очекивао дрзак дневни напад у самом срцу своје моћи.
01. 03. 2026. у 19:16
БИО У ПОСЕТИ ЈУГОСЛАВИЈИ `89: Ко је ликвидарни ајтолах Али Хамнеи? Историјски ОБРТ за Иран - постоје само ДВЕ опције
У АМЕРИЧКО-ИЗРАЕЛСКОМ нападу на Иран, убијен је врховни верски вођа, ајатолах Али Хамнеи док је обављао своје дужности у канцеларији у Техерану.
01. 03. 2026. у 12:45
Коментари (0)