БИВШИ ВОЂА ТЕРОРИСТИЧКЕ ОВК ОСТАЈЕ ИЗА РЕШЕТАКА: Тачи у притвору још два месеца
СПЕЦИЈАЛНИ суд у Хагу продужио је за још два месеца притвор једном од бивших вођа терористичке ОВК Хашиму Тачију, у случају у којем је, заједно са другим бившим вођама Кадријем Весељијем, Реџепом Сељимијем и Јакупом Краснићијем, оптужен за ратне злочине.
Фото Принтскрин
Одлуку је 11. јуна донео председавајући судија. Тужилаштво је навело да и даље постоји ризик од бекства Тачија, јер је свестан озбиљних оптужби против њега које су потврђене, као и да ће Тачи ускоро имати осетљиве информације у вези са сведоцима и доказима које ће одбрана жртава изнети. Тужилаштво је истакло да чињеница да се Тачи суочава и са оптужницом за ометање поступка повећава његов мотив за бекство.
Тачи је у притвору у Хагу од хапшења у новембру 2020. године. Суђење бившим вођама терористичке ОВК почело је 3. априла 2023, а тужиоци су доказни поступак окончали 15. априла ове године.
Оптужница бившег вођу ОВК терети за ратне злочине и злочине против човечности почињене у нелегалним притворима ОВК на Косову и Метохији и у Албанији.
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)
ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".
11. 03. 2026. у 16:26
ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег
СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.
11. 03. 2026. у 17:06
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59