ИНСТИТУЦИЈЕ ГЛАВНО СРЕДСТВО ЗА ДЕСТАБИЛИЗАЦИЈУ СРБИЈЕ
У СРБИЈИ су последњих година забележени бројни примери протеста и ометања рада институција од стране опозиционих активиста, које су користили као средство за покушај дестабилизације Србије.
Новости
Тако је током 2023. године опозиција ометала рад парламента, поготово приликом расправе о ребалансу буџета, када су уз звиџуке и вијукање направили хаос у Скупштини. Децембра 2023. године због личног незадовољства блокирали су седницу Скупштине града Београда, захтевајући поништавање резултата локалних избора. Употреба сузавца, покушаји упада у зграду, бројни сукоби са полицијом нарушили су безбедност и свакодневницу грађана.
У новембру 2024. године опозиција је искористила трагедију у Новом Саду, те су организовали блокаде правосудних институција, чиме су директно блокирали рад правосудног система. Бројни сукоби, дивљање у Скупштини и по улицама, били су јасан знак да опозиција није за дијалог, и да им интереси народа и државе нису приоритет.
Ни ту се нису зауставили, па су прешли на блокаде локалних скупштина, као што су то учинили у Краљеву и Јагодини. Овакве акције укључивале су покушаје упада у зграде скупштине, као и физичке сукобе, гађање јајима, што је допринело повећању тензија на територији целе Србије.
Напад на правосудне институције није им уродио плодом, па су одлучили да пређу на факултете и придобију студенте зарад политичких циљева и личних интереса.
И даље иду из једног дебакла у други, ударајући главом о зид, покушавајући да се по сваку цену домогну српског трона не бирајући средства. Јуче је то била трагедија и правосудне институције, данас су студенти, а сутра ко зна шта... У њиховом случају циљ је исти, а средства су променљива.
ВУЧИЋ РАСТУРИО МИЛАНОВИЋА! Председник Србије га размонтирао у парампарчад
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је данас да подржава одлуку председника Хрватске Зорана Милановића да откаже скуп Брдо Бриони у мају јер му, како је истакао, тамо није место, као и да му је много важније да оде и положи цвет у Јасеновцу.
30. 03. 2026. у 18:31 >> 18:44
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ВИЛИЈАМ МОНТГОМЕРИ: "Кад смо бомбардовали Србију, нисмо имали дозволу за прелет преко Хрватске - Туђман није знао! Подела КиМ једини излаз"
НЕДАВНО је обележена 27. годишњица од почетка НАТО агресије на Савезну Републику Југославију.
30. 03. 2026. у 20:11
Коментари (0)