МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА О БЛОКАДИ РТС-А: "Овакве појаве директно угрожавају професионални и лични интегритет медијских радника"
МИНИСТАРСТВО спољних послова огласило се поводом блокаде зграде РТС-а.
Фото Н. Фифић
Преносимо вам саопштење у целости:
- Министарство спољних послова изражава дубоку забринутост поводом вишедневне блокаде Радио-телевизије Србије (РТС), која представља озбиљан напад на слободу медија и право јавности на информисање.
Посебно забрињава и то да је медијским радницима у Радио-телевизији Србије, укључујући новинаре и техничко особље, у протеклим данима била ускраћена слобода кретања, несметан приступ радном месту и обављање професионалних новинарских задатака, уз ограничен приступ основним намирницама, а упућене су им и узнемирујуће претње у виду објављивања потерница са њиховим именима. Овакве појаве директно угрожавају професионални и лични интегритет медијских радника.
Слобода медија је основна вредност сваког демократског друштва, а РТС, као национални јавни сервис, има кључну улогу у обезбеђивању објективних и тачних информација за грађане Србије. Било каква акција која се спроводи са циљем сузбијања или онемогућавања рада ове институције је неприхватљива и у супротности са европским стандардима и принципима.
Министарство спољних послова напомиње да су медији стуб демократије и да је њихова слобода идеал сваког друштва. Апелујемо на све релевантне међународне институције и актере да дигну свој глас и помогну да се обезбеди несметан рад РТС-а, како би се гарантовало право грађана на информисање и право медија на несметан рад.
Позивамо међународне организације и институције да пруже подршку слободи медија у Србији и да осуде све облике притисака и блокаде.
Препоручујемо
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)
У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!
29. 11. 2025. у 08:00
ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак
ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.
28. 11. 2025. у 14:45
ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: "Детету бих дао ДЕСЕТКУ"
ГРЕШКЕ из школских свезака понекад умеју да измаме најшире осмехе, што потврђује и ситуација у којој се нашао један малишана из Србије. Све је почело када је његова мама на интернету поделила његове одговоре са контролног задатка из предмета Свет око нас. Један од њих одушевио је кориснике друштвених мрежа.
05. 12. 2025. у 11:27
Коментари (0)