''ОШТРО ОСУЂУЈЕМО СВАКИ ОБЛИК НАСИЉА'' Национална Асоцијација Ромских Новинара реаговала на напад студената блокадера у Новом Саду

29. 03. 2025. у 08:42

НАКОН инцидента у Новом Саду, у којем је група студената блокадера ДИФ-а напала и претукла малолетне дечаке ромске националности, на друштвеним мрежама се огласио новинар и члан Националне Асоцијације Ромских Новинара, Милорад С. Поповић.

ОШТРО ОСУЂУЈЕМО СВАКИ ОБЛИК НАСИЉА Национална Асоцијација Ромских Новинара реаговала на напад студената блокадера у Новом Саду

Фото: Printscreen


Недавни инцидент у Новом Саду, у којем је дошло до сукоба између студената Факултета спорта и физичког васпитања (ДИФ) и групе младића ромске националности, захтева озбиљну и непристрасну анализу. Према извештајима, студенти су прво вербално провоцирали младиће на националној основи, а затим је уследио физички сукоб.

Оштро осуђујемо сваки облик насиља и дискриминације, без обзира на то ко су починиоци. Такви поступци су неприхватљиви и противни вредностима нашег друштва које теже међусобном поштовању и толеранцији.Позивамо надлежне институције да спроведу детаљну и непристрасну истрагу овог инцидента, утврде све чињенице и одговорне приведу правди. Транспарентност у овом процесу је кључна за очување поверења јавности у институције система.

Такође, апелујемо на све грађане, а посебно на припаднике ромске заједнице, да остану прибрани и не дозволе да их овакви инциденти испровоцирају на даља деловања која би могла продубити поделе у друштву. У времену када се суочавамо са озбиљним политичким манипулацијама и покушајима дестабилизације, јединство и међусобно разумевање су од суштинског значаја.

Као друштво, морамо се залагати за вредности једнакости, поштовања и ненасиља. Сваки појединац сноси одговорност за своје поступке, али и за допринос изградњи заједнице у којој ће сви грађани, без обзира на националну, верску или било коју другу припадност, моћи да живе достојанствено и без страха. Написао је Поповић на Фејсбук налогу.


 
 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

ЦЕО ТЕНИС У ШОКУ: Чувена тенисерка уградила вештачке груди, а онда је откривено и ово! (ФОТО)