"ВЕОМА ДОБАР РАЗГОВОР СА ПУТИНОМ": Вучић разговарао са председником Русије о важним питањима (ВИДЕО)
ПРЕДСЕДНИК Србије Александа Вучић разговарао је телефоном са председником Русије Владимиром Путином.
Фото: Танјуг/Kremlin Pool Photo via AP
- Веома добар разговор са председником Руске Федерације Владимиром Владимировичем Путином о свим важним питањима наше билатералне сарадње и потврда предстојећег сусрета 9.маја у Москви - истакао је Вучић.
- Управо сам завршио разговор са председником Руске Федерације Владимиром Владимировичем Путином. Имали смо добар, садржајан, усудио бих се да кажем, по свим важним билатералним питањима наше сарадње. Говорили смо о политичкој сарадњи, о томе како је неопходно да владине комисије наставе да раде на опоравку наше трговинске размене и даљем унапређењу економске сарадње. Разговарали смо ономе што је за нас од изузетног значаја, дакле, од сарадње са руским железницама, али пре свега, како и на који начин да пре 31. Маја добијемо гасни аранжман, али како и на који начин да решимо питање НИС-а имајући у виду америчке санкције које су наметнуте против тог предузећа.Разговарали смо и о свим важним политичким питањима, једна од кључних питања је била и ситуација у региону. Пренео сам му поруку председинка Републике Српске. Морам да кажем да су људи у Србији забринути због покушаја обојене револуције и о томе смо разговарали. Захвалио се на томе што руски званичници не подржавају обојену резолуцију. Имао је јсан и прецизан став по том питању. Русија види шта се догађа. За мене је била посебна част да потврдим посету Руској Федерацији. Бићу на челу српске делегације бићу почетком маја и са поносом представљати Србију - рекао је Вучић.
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ОРБАН СЕ ОГЛАСИО ЗБОГ СИТУАЦИЈЕ У ЗЕМЉИ: Издао хитно упозорење
ЛИДЕР мађарске опозиционе странке Фидес и бивши премијер земље Виктор Орбан оптужио је данас владу странке Тиса да води земљу ка диктатури, након полемике изазване изјавама бившег председника Јаноша Адера о планираним сменама државних функционера.
05. 07. 2026. у 12:34
ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине
ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.
01. 07. 2026. у 15:45
СТРАШНО: Предозирао се унук Ере Ојданића - драма у Реснику
УНУК Ере Ојданића, Андрија Ојданић данас се предозирао наркотицима, због чега је морала да реагује хитна помоћ.
03. 07. 2026. у 18:30
Коментари (22)