ВУЛИН ОДРЖАО ПРЕДАВАЊЕ НА МГИМО: "Историјске везе наша два народа су нераскидиве"
ПОТПРЕДСЕДНИК Владе Републике Србије Александар Вулин, који се налази у званичној посети Руској Федерацији, одржао је данас предавање на Факултету за међународну војно-техничку сарадњу и високе технологије, у оквиру Московског државног института за међународне односе (МГИМО).
FOTO: VLADA REPUBLIKE SRBIJE
МГИМО је једна од најпрестижнијих високошколских установа у Руској Федерацији на којој се школују будуће дипломате и високи руководиоци Руске Федерације.
FOTO: VLADA REPUBLIKE SRBIJE
Пре предавања и разговора са студентима, потпредседник владе Вулин је разговарао са ректором Анатолијем Торкуновим који је упутио поздраве у своје име и у име свих професора и студената почасном доктору МГИМО председнику Србије Александру Вучићу.
FOTO: VLADA REPUBLIKE SRBIJE
Потпредседник Вулин је током предавања студентима истакао да је у току покушај извођења обојене револуције и дестабилизације Републике Србије од стране западних обавештајних служби и додао да је данашња пресуда председнику Републике Српске Милораду Додику део ових покушаја за дестабилизацију Балкана и напада на Србе и Србију.
Потпредседник Владе је рекао да ће Република Србија и председник Вучић заштитити Србе ма где живели и да неће дозволити рушење Републике Српске.
FOTO: VLADA REPUBLIKE SRBIJE
У свом обраћању студентима, Вулин је навео да су историјске везе наша два народа нераскидиве и поред покушаја колективног Запада да посвађа Србију и Русију.
Потпредседник Владе је подвукао и да је изузетно важно да Русија прати шта се дешава у Србији и да пружи подршку нашој држави и народу.
Вулин је истакао да су увек напади на Србе и Србију били припрема и генерална проба за напад на Русију.
Препоручујемо
САРАДЊА СА РУСИМА ЈЕ ДОБРА: Трамп потврдио посету Зеленског Вашингтону 28. фебруара
26. 02. 2025. у 18:02
ТРЕНУТАК КАД ЈЕ СРБИЈА ЗАНЕМЕЛА! Вучић се ухватио за главу након признања ове храбре жене: Дође ми да заједно са вама плачем!
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић се ухватио за главу након што му је грађанка Бора открила борбу за усвајање детета и проблеме са социјалном помоћи, обећавши да ће покушати да учини све што може да проблем буде решен.
20. 02. 2026. у 22:47
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
ПОТПУНО ГОЛА: Објављене наге фотке жене нашег славног фолкера (ФОТО)
АНА Јовановић, супруга популарног певача Пеђе Јовановића, поново је успела да усија друштвене мрежама провокативним издањем са егзотичне дестинације.
21. 02. 2026. у 20:31
Коментари (0)