ЂУРИЋ ДАНАС СА ЛАВРОВИМ: Шеф српске дипломатије у посети Москви

Новости онлине

17. 02. 2025. у 08:49

МИНИСТАР спољних послова Марко Ђурић борави у посети Русији у оквиру које ће се данас састати са руским колегом Сергејем Лавровим, а теме разговора биће билатерални односи и питања од обостраниг интереса.

ЂУРИЋ ДАНАС СА ЛАВРОВИМ: Шеф српске дипломатије у посети Москви

Фото Танјуг

Ђурића очекују и састанци са потпредседником Савета Федерације Федералне Скупштине Руске Федерације Константином Јосифовичем Косачовом и потпредседником Државне думе Федералне Скупштине Руске Федерације Пјотром Толстојем.

Током посете, Ђурић ће одржати и предавање на Московском државном институту за међународне односе Министарства иностраних послова Руске Федерације.

Ђурић је јуче започео посету обиласком Храма Христа Спаситеља у Москви, једног од највећих православних храмова на свету и најважнијих духовних и културних симбола Русије.

Шеф српске дипломатије обишао је и московски Музеј победе на Поклоној Гори, посвећен херојској борби совјетског народа у Другом светском рату.

Указујући на значај културних и историјских веза две земље, као и посета на високом нивоу, Ђурић је подсетио да је председник Србије Александар Вучић најавио да ће 9. маја 2025. године присуствовати Паради победе у Москви, поводом обележавања 80 година победе над фашизмом.

Све то, како је нагласио, сведочи о посвећености Србије очувању сећања на историјску борбу против фашизма и јачању међународних веза.

(Танјуг)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Вучић о Ратку Младићу: Донели су га у лежећем положају, не разумем зашто не допусте да последње дане проведе ван затвора

Вучић о Ратку Младићу: Донели су га у лежећем положају, не разумем зашто не допусте да последње дане проведе ван затвора

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић присуствује церемонији отварања видиковца на 41. спрату Куле Београд, те се том приликом осврнуо и на актуелно питање генерала Ратка Младића.

23. 04. 2026. у 14:21

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: Закон је јасан, то је обавеза

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"

БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.

20. 04. 2026. у 20:04

Коментари (0)

Гладног Србина послали хашким џелатима: Борис Тадић на енглеском објавио да је ухапшен генерал Ратко Младић