СРПСКА ЛИСТА: Кфор и Еулекс да хитно истраже уништење канала Ибар-Лепенац
30. 11. 2024. у 08:53
СРПСКА листа најоштрије је осудила уништење канала Ибар - Лепенац у селу Вараге, у општини Зубин Поток и затражила од Кфора и Еулекса хитну истрагу поводом овог случаја.
Građani na Kosovu su uznemireni.
Međunarodne institucije bi trebalo pod hitno da istraže celokupan slučaj uništenja kanala UžIbar-Lepenac.
Optuzbe Pristine ukazuju na umesanost Kurtijevog rezima
Nameštaju nam sukob poput Severnog toka.Stranci i Kurti na delu.
Kosovo i Metohija je srpska zemlja, tako i ostace!
Ono sto rade iz Pristine jeste uznemiravanje Srba na KiM.
Kurti nastavlja da radi protiv srpskog naroda na KiM.
Nece kurti uspeti u zlim namerama da protera Srbe sa KiM
Neophodno je da se nadlezne institucije sto pre ukljuce
Nece vam Vucic dozvoliti da se tako ponasate prema srpskom narodu na Kosovu i Metohiji!
Ko je odgovoran za ovo mora biti procesuiran, bez izuzetka!
Od Kurtija ne treba ocekivati nista dobro
Neko je za ovo odgovoran i mora da odgovara.
Повезане вести
ПОЧЕЛО СУЂЕЊЕ У СЛУЧАЈУ ЕКСПЛОЗИЈЕ НА КАНАЛ ИБАР- ЛЕПЕНАЦ: Оптужени се изјаснили да нису криви
ПРЕД тзв. Основним судом у Приштини данас је почело суђење у случају експлозије на каналу Ибар-Лепенац у селу Вараге у општини Зубин Поток на северу КиМ, а оптужени Драгиша и Јован Вићентијевић, као и Игор Димовић изјаснили су се да нису криви.
16. 02. 2026. у 13:37
ОБЈАВЉЕНИ НОВИ РЕЗУЛТАТИ ИЗБОРА НА КИМ: Српска листа убедљиво победила у свим српским општинама
ПРЕМА прелиминарним резултатима централне изборне комисије у Приштини на основу обрађених резултата са 99,26 одсто бирачких места, на изборима за скупштину привремених приштинских институција Самоопредељење је освојило 429.979 или 49,30 одсто, док је најјача српска странка у Покрајини, Српска листа (СЛ), освојила 41.335 гласова, односно 4,74 одсто.
29. 12. 2025. у 07:36
НЕМА ПРАВДЕ ЗА СРБЕ НА КИМ: Ухапшенима из Сувог Грла продужено задржавање за још 48 часова
ОСНОВНИ суд привремених институција у Приштини продужио је за још 48 сати задржавање петорици Срба ухапшеним у Сувом Грлу, општина Србица, због сумње да су наводно починили ратни злочин против цивилног становништва током сукоба на Косову и Метохији 1998. године.
02. 03. 2026. у 20:15
ТЕРЕТЕ ИХ ЗА НАВОДНЕ РАТНЕ ЗЛОЧИНЕ ОД ПРЕ 28 ГОДИНА! Петорица Срба из Сувог Грла пред судом у Приштини, данас одлука о притвору
ПЕТОРИЦА Срба из Сувог Грла, који су ухапшени јуче под сумњом да су починили наводни ратни злочин, доведени су данас у Основни суд у Приштини, где ће бити одржана седница за одређивање притвора.
02. 03. 2026. у 17:22
ШИПТАРСКО ИЖИВЉАВАЊЕ НАД СРБИМА КОД ГЛОГОВЦА: Заставу тзв. ОВК окачили на хаубу аутомобила са српским таблицама - Насред пута! (ВИДЕО)
ГРУПА млађих Албанаца из Глоговца код Приштине јуче је, на магистралном путу Приштина-Пећ, прекрила хаубу аутомобила са српским таблицама заставама „Слобода има име“.
18. 02. 2026. у 14:05
Најновије из рубрике
"УЗАЛУД СУ ИХ ОБУЧАВАЛИ" Шешељ право у мету: Зар може неки поштен Србин да гласа за Динка Грухоњића?
ЈЕДНОМ су Срби били преварени 5. октобра и никад више неће дозволити да их неко превари, каже председник СРС др Војислав Шешељ.
09. 03. 2026. у 22:28
"СПЕНС био прихватни центар за избеглице из Хрватске" Мићин: Нови Сад ће увек бити град који се поноси својом историјом
ГРАДОНАЧЕЛНИК Новог Сада Жарко Мићин огласио се поводом изјава певача Тонија Цетинског.
09. 03. 2026. у 21:58
Још једна шамарчина за мрзитеље Србије!
У ОПШТИНИ Кула предстоје локални изборни, а становници су имали шта да кажу на ту тему.
09. 03. 2026. у 21:40
ВУЧИЋ У ХАЛИ СИВАЦ: "Идеја изградње брзе саобраћајнице била је од суштинске важности за прогрес овог краја" (ВИДЕО)
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић одржао је говор на митингу у Сивцу.
09. 03. 2026. у 18:31
И шта сада и како на даље?
Већ је писано о сукобу око изборних листа у Смедеревској Паланци пре пар дана, између студената-пленумаша и опозиције.
09. 03. 2026. у 17:49
Коментари (33)