ОПОЗИЦИЈА БРАНИ НАЦИСТИЧКИ МОСТ Вучић: Небезбедан је, питање је кад ће да падне
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић у гостовању на телевизији Пинк говорио је о опозицијикоја је блокирала рушење "нацистичког моста" како и да ће бити саграђен мост који ће бити симбол града.
Фото: Printscreen
Рекао је опозиција након Новог Сада кренули да блокирају рушење "нацистичког моста".
- Пазите какав су они одвратни трик смислили - кажу "ни нацисти га нису срушили". Не не, нацисти су га изградили, да будемо сасвим начисто. Пројектантска фирма из Дортмунда, радили нацисти који су били овде на терену, брзо га изградили, али су оставили да доле буде дрво, а не бетон испод оног железног дела. Питање је када ће тај мост да падне. Да мост падне данас или сутра, а да иде саобраћај, да буду 4 трамваја на њему и да нам погине 500, 1000 људи, са свим аутомобилима који иду... Или две хиљаде људи са онима поред јер је то центар града, они би рекли "Вучићу морамо да те обесимо". А овако кажу "не не, чувајмо тај мост, па да сачекамо можда неку трагедију". Ми кажемо - "али ми не рушимо мост, ми ћемо и тај нацистички мост да сачувамо", па ћемо да га пребацимо негде, биће реконструисан и сигуран за пешаке, јер овакав не може ни пешаке да поднесе - истиче Вучић.
Фото принтскрин ТВ Пинк
Каже да ће бити направљен велелепни мост - симбол града, те и да се у Новом Саду дижу три моста.
- Тај мост ће бити лепши и од Газеле и од Бранковог моста. Бићемо један од градова са најлепшим мостовима. И онда они кажу - "недамо вам то да радите". А шта је то што ви људи у стрвари хоћете? Ви спречавате оне људе којима је посао да то раде - да обезбеде сигурност за људе, па идете малтретирате полицију, која вас није пипнула, већ професионално ради свој посао - истакао је председник и додао да нико нема право да блокира мостове и крши устав.
Препоручујемо
БЛОКАДЕРИ НАЈАВЉУЈУ ФИЗИЧКЕ ОБРАЧУНЕ: Калуђера је требало да избаце кроз прозор
10. 03. 2026. у 22:16
"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!
СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!
10. 03. 2026. у 18:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (73)