"НИСАМ УХАПШЕН, ДОБРОВОЉНО САМ СЕ ОДАЗВАО": Огласио се Горан Весић (ФОТО)
Горан Весић се огласио након вести да је ухапшен са још 10 људи због пада надстрешнице у Новом Саду. Рекао је: "Нисам ухапшен, добровољно сам се одазвао позиву полицијских службеника". Његову објаву преносимо у целости.
Фото Танјуг/Марко Ђоковић
"Нисам ухапшен, добровољно сам се одазвао позиву полицијских службеника са којима сам дошао у Нови Сад и ставио се на располагање истражним органима како би до краја биле истражене све околности које су довеле до несреће у Новом Саду.
Увек ћу, као и до сада, бити на располагању надлежним органима и доказаћу да не сносим кривичну одговорност за ове трагичне догађаје.
О даљем развоју догађаја са јавношћу и медијима комуницираће адвокатска канцеларија која ме заступа у овом предмету", навео је.
Подсетимо, Горан Весић је пет дана након трагедије у Новом Саду поднео оставку на функцију министра грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре у Влади Србије.
Весић је тада истакао да је оставку поднео као одговоран човек који жели да личним примером покаже да у данашњој Србији постоји морална одговорност због страшне трагедије која се догодила у ресору на чијем је челу.
- Поднео сам оставку на функцију министра грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре у Влади Републике Србије.
Оставку сам поднео као одговоран човек који жели да личним примером покаже да у данашњој Србији постоји морална одговорност због страшне трагедије која се догодила у ресору на чијем сам челу.
Одлазим са ове функције чисте савести и поносан на резултате који остају иза мене као и тима Министарства грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре који је радио са мном. Радио сам са великим поштовањем и одговорношћу према грађанкама и грађанима као и у најбољој вери искључиво у интересу Србије - истакао је Весић.
Јелена Танасковић, вршилац дужности генералне директорке Акционарског друштва "Инфраструктура железнице Србије", оставку на ову функцију је поднела јуче.
Нешто пре Јелене Танасковић то је урадио и Томислав Момировић.
Ускоро опширније
Препоручујемо
МИРА НЕМАЈУ НИ МРТВИ СРБИ: Шиптарски вандали оскрнавили српско гробље крај Обилића
13. 12. 2025. у 20:52
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још
ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.
13. 12. 2025. у 15:33
Коментари (0)