НИКОЛА РИСТИЋ: Како се прелази пут од квазиинтелектуалца до екстремисте и насилника

Novosti online

04. 11. 2024. у 19:26

НИКОЛА Ристић, који се у претходном периоду издвојио прво као један од лидера „студентске“ организације „Борба“, а затим и као истакнути активиста организације „СвиЋе“, је тим својим ангажовањем успео да привуче пажњу, а самим тим и финансије појединих организација са Запада, које су одлучиле да подрже његов активизам.

НИКОЛА РИСТИЋ: Како се прелази пут од квазиинтелектуалца до екстремисте и насилника

Фото: Принтскрин

 У складу са тим, Ристић је био укључен и у обуке из области дигиталног маркетинга организоване од стране немачке медијске куће „Deutsche Welle“(DW), а све уз финансијску подршку „Немачког друштва за међународну сарадњу“ (GIZ).

Након успешно завршеног низа обука „Deutsche Welle Akademie“ (DWA) у Србији и Немачкој, Ристић је стекао звање „тренера у области медијске и информационе писмености“, што му је уз посредовање и препоруке DW омогућило да остварује значајне приходе преко своје маркетиншке агенције „DP Media“ кроз пружање услуга већем броју организација у погледу унапређивања њихових маркетиншких активности, док су га и сами DW и GIZ ангажовали на бројним пројектима, у својству консултанта или тренера.

Осим што је за наведене активности од поменутих немачких организација добио значајна финансијска средства, Ристић је успоставио сарадњу и са америчком организацијом „Национални демократски институт“ (NDI) и њеним бројним локалним партнерима, од којих је такође узео доста новца, ангажујући се на промовисању њихових интереса у Србији.

Међутим, Ристићево ангажовање у „Кровној организацији младих Србије“ се испоставило као фатално, с обзиром на то да је ту дошао у контакт са екстремним и насилним Иваном Бјелићем, који је остварио пресудни утицај на даљи правац развоја Ристићевог „активизма“.

Након зближавања са Бјелићем, Ристић из корена мења свој „политички“ наступ и постаје један од најекстремнијих и најрадикалнијих промотера насилне борбе за рушење демократски изабране власти у нашој држави, услед чега убрзо долази у сукоб са својим дотадашњим сарадницима, који су присталице институционалних метода.

Поставља се питање да ли су западне организације, које су у Ристићев интелектуални и стручни развој уложиле велика финансијска средства, препознајући у њему можда и једног од потенцијалних будућих лидера Србије, могле да претпоставе да ће им сав труд бити узалудан, те да ће Ристић под утицајем Ивана Бјелића, све то одбацити зарад мало јефтиног узбуђења, уживања у вандализму и насиљу и „сна о револуцији“ удвоје.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

УКРАЈИНА је у суботу увече погодила једно од стратешки најзначајнијих одбрамбених постројења Русије, напавши Воткински машински завод у удаљеном региону, скоро 1.300 километара од украјинске границе - што представља најдубљи удар икада изведен украјинским оружјем домаће производње.

25. 02. 2026. у 12:25

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

ВЕЛИКА ДЕЛА НА СЦЕНИ ХУМАНОСТИ: „Мој први пут“ и „Јазавац пред судом“ у Фондацији Mozzart