Ђилас рекао да је у политику ушао са кућом на Сењаку, а ево како је до ње дошао

Биљана Ристивојевић

01. 11. 2024. у 08:40

ЛИДЕР опозиције Драган Ђилас гостовао је на Еуронеwс-у код Миње Милетић, где је изјавио да је "у политику ушао са кућом на Сењаку". Ђилас је тиме хтео да поручи да је већ био имућан и легалан када је ушао у политику. Међутим, кућу је стекао на не баш легалан начин.

Ђилас рекао да је у политику ушао са кућом на Сењаку, а ево како је до ње дошао

Фото: Принтскрин

Ђилас је рекао да је имао куће на Сењаку пре него што је ушао у политику. Оно што није рекао је да је та кућа изграђена на земљишту које се налази у својини Града Београда, Републике Србије и других правних и физичких лице.

Кућу је изградио без дозволе, о чему су медији и раније писали, а постојало је и решење о рушењу исте.

Земљиште је откупио од Града Београда у тренутку када је био председник Градског одбора. Сва папирологија око легализације била је завршена 2006. године у рекордном року, за недељу до две, објавили су раније медији.

Међутим, Ђилас је откупио око 200 квадратних метара, док је оградио и користио знатно више, 700 до 800 квадрата. Дакле, земљиште је присвојио, али није платио.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу

ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу

СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо рекао је лидерима Европске уније на самиту прошле недеље да га је "шокирало" расположење председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа током њиховог састанка у Мар-а-Лагу, изјавило је више европских дипломата, објавио је данас бриселски Политико.

28. 01. 2026. у 07:48

Коментари (16)

ЗВЕЗДА МОЖЕ ДИРЕКТНО У ОСМИНУ ФИНАЛА ЛИГЕ ЕВРОПЕ: На њој је да победи Селту, а за остало ћемо видети...