ВУЧИЋ ГРОМОГЛАСНО ИЗ ЦРНЕ ГОРЕ: Је л' српска мафија убија у Црној Гори или је то обратно? Кавачи и шкаљари су места одавде!

Андријана Нешић

08. 10. 2024. у 16:23 >> 16:30

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић на питање новинара да ли је са председником Црне Горе Јаковом Милатовићем разговарао о нападима на Србију који долазе из те земље, каже да ће политичаре из прошлости оставити овог пута у прошлост.

ВУЧИЋ ГРОМОГЛАСНО ИЗ ЦРНЕ ГОРЕ: Је л српска мафија убија у Црној Гори или је то обратно? Кавачи и шкаљари су места одавде!

Foto: Printskrin

- Да разговарао сам са господином Милатовићем. Он је као домаћин замолио да му вратим услугу за време када је боравио у Београду када сам мислио да је важно да будемо сви заједно на окупу поводом Отвореног Балкана, зато ћу се ја без обзира на своју намеру да неким политичарима из прошлости попут Мила Ђукановића жестоко одговорим, оставити овога пута у прошлости пошто им је једина муниција када имају нешто да изговоре против Александра Вучића јер се другом политиком и не баве. А то што је Србија једина тема и њен вожд, под знацима навода, а тај сам ја и то сваког боговетног дана већ годинама, то говори о недостатку спопствених тема, о томе како неки мисле да је то увек довољан разлог напасти председника Србије или напасти Србију, а да прва и друга фамилија могу да остану на власти. Поставићу питање, а шта је то Србија учинила против Црне Горе? Јел Србија узела 14 одсто територије Црној Гори, јел гласала негде да се узме 14 одсто територије Црној Гори? Јел се десило то негде, некада? Колико знам није. Да ли Србија поштује Међународно правне норме, резолуцију УН и повељу УН - поштује. Јел Црна Гора поштује? А што не поштује Резоилуцију 1244? Сами сте донели одлуку да одете од нас. Ми смо рекли уреду је, ваша слободна воља. Једино што нисмо очекивали да ћете само две године касније да признате независност Косова. И сад прошло је 16 година и као, да се окренемо будућности. Јел ћете сутра Украјинцима у Дубровнику да се окрену будућности? Шта их брига за територију, као што Србе треба да буде брига, што и они да брину за то?! А изгледа да нећете! Изгледа да сте се спремили да до последњег метка браните Украјину, а зато Србији може да се узима територија и опет сте ви нешто љути на нас. А око чега то тачно? Јел српска мафија убија у Црној Гори или је то обратно? Или то нико не сме да вам каже у лице. Кавачи и шкаљари су места одавде, нису Београдске месне заједнице. Можете да водите хајку против мене колико хоћете, истину да зауставите не можете. Чињенице да се зауставе не могу! - каже Вучић и додаје:

- Наставићемо да градимо добре односе, али у тим добрим односима ми нећемо да будемо џак за ударање који можете да млатите како стигнете а да вам нико никада ништа не одговори. Џак који можете да лупате како вам падне на памет, а да мислите да смо безуби, да смо неспособни, и да смо неко ко се уплашио ваших лажи. Шта ја ту да радим. То је одговор оним медијима који свакодневно воде хајку, а овим политичарима из прошлости нема потребе сада да говорим, уважићу молбу председника Црне Горе.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

УКРАЈИНА је у суботу увече погодила једно од стратешки најзначајнијих одбрамбених постројења Русије, напавши Воткински машински завод у удаљеном региону, скоро 1.300 километара од украјинске границе - што представља најдубљи удар икада изведен украјинским оружјем домаће производње.

25. 02. 2026. у 12:25

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

ХИТНО МОРАШ ДА НАПУСТИШ УКРАЈИНУ Амерички председник упозорио Зеленског: Владимире, постоји претња