СЕДНИЦА О ЛИТИЈУМУ ЗАКАЗАНА ЗА СУТРА: Након гласања о ребалансу буџета
ПОСЛАНИЦИ Скупштине Србије сутра ће расправљати о литијуму након што окончају гласање о ребалансу буџета за ову годину.
FOTO TANJUG/ RADE PRELIĆ
Како је саопштила Скупштина Србије, седница трећег ванредног заседања заказана је за 30. септембра у 14 сати, а на захтев 86 народних посланика, од 10. септембра.
Премијер Србије Милош Вучевић изјавио је данас да верује да ће председница Скупштине Ана Брнабић заказати седницу коју је затражила опозиција на теме литијума и ситуације на АП Косово и Метохија, наводећи да Влада и председник не беже од разговора на те теме.
Вучевић је рекао да се власт радује размени аргументације или чињеница по питању литијума.
- Верујем да ће председница скупштине заказати и нову седницу везану за захтеве опозиције, по њиховом предлогу за измену и допуну закона о рударењу и геолошким истраживањима - рекао је Вучевић за ТВ Прва.
Препоручујемо
ВУЧИЋ СЕ ОБРАЋА НАКОН СЕДНИЦЕ САВЕТА ЗА НАЦИОНАЛНУ БЕЗБЕДНОСТ (ВИДЕО)
04. 01. 2026. у 10:08 >> 11:13
ВУЛИН ЗА ТАСС: САД раде Венецуели оно што је НАТО урадио Југославији 1999. године
03. 01. 2026. у 21:09
ВУЧИЋ ТОТАЛНО РАЗБУЦАО ЂИЛАСА: Открио како је бивша власт зграбила фотеље (ВИДЕО)
03. 01. 2026. у 17:49
ОШТРА РЕАКЦИЈА ИТАЛИЈАНСКОГ ЛИСТА НА ИЗЈАВУ ФОН ДЕР ЛАЈЕН О ВЕНЕЦУЕЛИ: "Њој припада награда за најнедостојнију изјаву"
ИТАЛИЈАНСКИ лист L’AntiDiplomatico, познат по критичком односу према политици ЕУ и НАТО, оштро је реаговао на изјаве председнице Европске комисије Урсуле фон дер Лајен после америчких удара на Венецуелу.
04. 01. 2026. у 10:37
МАДУРО СЕ НА ЕНГЛЕСКОМ ОБРАТИО АМЕРИЧКИМ АГЕНТИМА: Погледајте шта им је рекао (ВИДЕО)
ПРЕДСЕДНИК Венецуеле Николас Мадуро је хеликоптером стигао на Менхетн, након чега је конвојем пребачен у Притворски центар (МДЦ) у Бруклину, озлоглашени затвор описан као „одвратан“ са „застрашујућим“ условима. Тамо су остали певач Р. Кели, Гислејн Максвел и Сем Банкман-Фрид.
04. 01. 2026. у 08:58
У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије
У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.
03. 01. 2026. у 18:47
Коментари (0)