ЗА СРБЕ НА КиМ НЕМА ПРАВДЕ НИ СЛОБОДЕ: Вучић цитирао америчког председника Обаму говорећи о страшној ситуацији наших грађана на Космету
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић током обраћања на седници ГС УН цитирао је и нобеловцаи америчког председника Барака Обаму када је говорио о ситуацији Срба на КиМ.
Фото принтскрин УН ТВ
Цитираћу овом приликом и Нобеловца и Председника Сједињених Америчких Држава Барака Обаму. Он каже: „Прави мир није само одсуство сукоба; он је присуство правде, слободе и могућности за све.“ За Србе на Косову, под јурисдикцијом УН, нема ни присуства правде, ни личне слободе нити могућности за све, казао је председник Србије током обраћања у УН.
- О неразумности политике приштинских власти, острашћености и прогону свега што је српско на Косову и Метохији, говори низ узнемирујућих потеза - од забране платног промета у српској валути - динар на Косову и Метохији која траје више од 6 месеци и забране поштанских услуга која је јединствена у свету, чак и за конфликтна подручја, а што угрожава свакодневни живот Срба и другог неалбанског становништва - до забране посете поглавара Српске православне цркве Порфирија Пећкој патријаршији. Може ли се, осим бруталношћу и суровошћу, али и безумљем описати упад наоружане специјалне приштинске полиције, 9. септембра, у просторије Удружења „Подржи ме“, коју чине родитељи и деца са сметњама у развоју?
БОНУС ВИДЕО - РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања
Препоручујемо
ПАКАО У ДУБАИЈУ! Иранци погодили Бурџ ел Араб, симбол луксуза и један од најпознатијих хотела на свету (ВИДЕО)
ИРАНСКИ дрон погодио је и хотел са пет звездица Бурџ ел Араб у Дубаију.
28. 02. 2026. у 23:12
ЕКСПЛОЗИЈЕ У ДУБАИЈУ, ДОХИ, ТЕЛ АВИВУ: Иран потврдио смрт Хамнеија (ФОТО/ВИДЕО)
ИЗРАЕЛ и САД извеле су напад на Иран. У Техерану су одјекнуле детонације, а касније су чуле и у другим местима. Како је речено, циљ напада је елиминисање непосредних претњи које долазе од иранског режима. Операција би, према писању медија, могла да траје неколико дана. У целој земљи проглашено ванредно стање. САД су операцију назвале "Епски бес".
28. 02. 2026. у 10:41 >> 22:21
СМЕХ ДО СУЗА: Питали Хрвате да ли знају српске речи - "Никада нећу погодити!" (ВИДЕО)
"ЛЕБЛЕБИЈА би могла бити каросерија."
27. 02. 2026. у 21:41
Коментари (34)