ВУЧИЋ САОПШТИО ВАЖНУ ВЕСТ: Србија од првог јануара постаје део СЕПА
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је данас у Бриселу да је са председницом Европске комисије Урсулом фон дер Лајен разговарао о европском путу и шта може да се очекује у наредном периоду, а такође је навео и да смо успели да, како је рекао, ускочимо у тај воз и да од 1. јануара будемо део СЕПА (Single European Payment Area).
Фото: Принтскри ТВ Пинк
- То је важно не само због плаћања дознака, већ и због наших пре свега мањих предузећа, због наших компанија - рекао је Вучић новинарима.
Рекао је да је у Бриселу имао састанак са Оливером Вархељијем, комесаром за проширење, који ће ускоро бити на новој позицији.
- Разговарали о свему ономе што смо чинили у претходном периоду уз захвалност њему за огромну енергију, пожртвованост и посвећеност решавању проблема. Разговарали смо о ономе шта су планови нове Европске комисије чији временски мандат истиче 2029. године, дакле за пет година - рекао је Вучић.
Како је навео, то је била једна од тема разговора и са Урсулом фон дер Лајен на заједничком ручку.
- Ја не волим обично да причамо о томе шта је ко говорио, осим оно што је важно за нас, а то је да, без обзира на нашу кривицу и техничка кашњења у појединим стварима, попут Сепе, да верујем да смо успели да ускочимо у тај воз и да ћемо од 1. јануара бити део онога што се назива Single European Payment Area - рекао је Вучић.
Мислим да ћемо, како је рекао, то успети да завршимо.
Вучић је рекао да је било речи и о зеленим коридорима, додајући да ће се о томе ускоро водити разговори са мађарским пријатељима и да се нада да ћемо једног дана моћи да отворимо те разговоре и са Хрватском.
- То би спустило, смањило трошкове, омогућило већи профит и на крају крајева веће плате запосленима, а то је оно за шта се боримо, бољи животни стандард наших грађана - истакао је Вучић.
Каже да је било речи о европском путу и о томе шта може да се очекује у наредном периоду.
- Ускоро ћемо видети председницу Европске комисије у нашем региону, посетиће и Београд. Вероватно ћемо се и у Њујорку видети. Мислим да она има веома позитиван став према проширењу, говорећи о геополитичким променама, и да је то нешто што даје нови импулс проширењу. Ја имам велико поштовање према њој и верујем њој, нисам сигуран како ће то све да изгледа на неком другом нивоу - рекао је Вучић.
ТРАМП ХИТНО ПОЗВАО ПУТИНА: Разговор трајао сат времена
РУСКИ председник Владимир Путин разговарао је телефоном са америчким колегом Доналдом Трампом.
09. 03. 2026. у 20:34
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)