БРУТАЛНО ПРИВОЂЕЊЕ СРПСКИХ МЛАДИЋА ОГЛЕДАЛО КУРТИЈЕВЕ ТОРТУРЕ НАД СРБИМА: Огласила се канцеларија за КиМ након најновијег напада
КАНЦЕЛАРИЈА за Косово и Метохију саопштила је данас да је брутално привођење и пребијање тројице српских младића, синоћ у Косовској Митровици, од стране припадника Косовске полиције, огледало антисрпске политике Аљбина Куртија и репресије и тортуре коју свакога дана трпе и доживљавају Срби са севера Косова и Метохије, наочиглед међународне заједнице.
Фото: Профимедиа
"О томе постоје и недвосмислени докази - снимљене мучне сцене на којима се види како Куртијеви полицајци на земљу бацају и 10 минута туку и вуку српске младиће, док они запомажу, а затим их уз дуге цеви приводе", наводи се у саопштењу Канцеларије за КиМ.
О каквој страховлади, безвлашћу, малтретирању и кршењу права је реч, говори и чињеница да је чак приведен и Србин који је тортуру снимао, како би се уклонили трагови и докази полицијске бруталности, који су на срећу сачувани, додаје се. Посебно забрињава што родитељима није омогућено да своју децу виде, нити српском медицинском тиму да их обиђе и прегледа с обзиром на то да су младићи били жртве доказане полицијске бруталности, наводи Канцеларија за КиМ.
"При томе, према речима очевидаца, Куртијеви посилни били су у цивилу и нису показали легитимације, што је још један доказ да Курти север Косова и Метохије жели да претвори у полицијски окупирану територију, на шта Београд и Срби са севера КиМ свакога дана упозоравају, а међународна заједница ћути, док српску омладину туку и приводе и тиме застрашују и онеспокојавају све Србе на овим просторима", закључује се у саопштењу.
Четири особе српске националности ухапшене су око поноћи у северном делу Косовске Митровице, и њима је одређен притвор до 48 сати, а на терет им се ставља наводни напад на службено лице у вршењу дужности, потврђено је за Танјуг из такозване косовске полиције.
Препоручујемо
НОВИ НАПАД НА СРБЕ НА КОСМЕТУ: Младиће тукли Куртијеви полицајци, па их похапсили
10. 09. 2024. у 08:32
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.
09. 12. 2025. у 20:57
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)